Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 6704
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Upiększyli” elewację, drzwi i klatkę schodową przy Pijarskiej

Środa, 25 kwietnia 2012, 7:09
Aktualizacja: Czwartek, 26 kwietnia 2012, 7:19
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: „Upiększyli” elewację, drzwi i klatkę schodową przy Pijarskiej
Fot. Petr
Choć niektórzy traktują graffiti jako formę sztuki, mieszkańcy kamienicy przy ulicy Pijarskiej 32 w Jeleniej Górze nie są zadowoleni z „upiększeń”, których nieznani sprawcy dokonali na elewacji, drzwiach i wewnątrz budynku. – Ręce poucinać, żeby raz na zawsze nie mogli malować! – denerwuje się pan Ryszard.

Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w nocy z 20 na 21 kwietnia br. Kto jest autorem graffiti na i wewnątrz kamienicy? Nie wiadomo. Jedno jest pewne w gust mieszkańców „artyści” nie trafili. Zarządcy budynku, który teraz poniesie koszty remontu również.

- „Upiększenia” będzie trzeba zmyć, a ściany pomalować. Na szczęście, graffiti nie pojawia się w zarządzanych przez nas kamienicach często. Nie zgłosiliśmy sprawy na policję, no bo cóż by to dało. Zjawiska graffiti nie wyeliminujemy; młodzież daje w ten sposób i z pewnością nadal będzie dawała upust swej fantazji – mówi Marek Wojnarowski, prezes Jeleniogórskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

I dodaje: - Nie oznacza to oczywiście, że pochwalam tego typu zachowania. Po prostu, moim zdaniem nie ma obecnie sposobu, by im skutecznie zapobiec. Może stworzyć jakieś miejsca do malowania graffiti? Niestety, ja takiego miejsca nie mogę stworzyć.

Do sprawy bardziej emocjonalnie podchodzi jeden z mieszkańców kamienicy przy ulicy Pijarskiej 32. - Dla mnie graffiti to przejaw wandalizmu. Ręce takim poucinać, żeby malować nie mogli. Niszczą klatki schodowe, oszpecają elewacje. Służby miejskie powinny zwracać na takich większą uwagę – mówi pan Ryszard.

- Gdy złapiemy grafficiarzy na gorącym uczynku przekazujemy ich policji. Zniszczenia, których dokonują zazwyczaj przekraczają 250 zł, a to już jest przestępstwo. W innym razie, zarządca danego obiektu powinien od razu zgłosić sprawę na policję, która rozpocznie postępowanie – tłumaczy Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group