Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 6884
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Upiększają teren przy remizie

Środa, 19 września 2018, 7:00
Aktualizacja: Czwartek, 20 września 2018, 6:48
Autor: WAC
Mysłakowice: Upiększają teren przy remizie
Fot. użyczone
Zakończył się pierwszy etap rekultywacji terenu pod plac manewrowo–parkingowy przy siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Karpnikach.

Dzięki wykonanym pracom, a zwłaszcza nasadzeniom roślin, otoczenie remizy strażackiej w Karpnikach zyska nowy wygląd. Skorzystają też strażacy z OSP, którzy po zakończeniu robót łatwiej i bezpieczniej będą mogli wyjeżdżać i powracać z akcji gaśniczych. Część prac zostało już wykonanych w tym roku. Ich kontynuacja zaplanowana jest na 2019 rok.

Środki na rekultywację placu przed remizą w Karpnikach pochodzą ze specjalnego funduszu „Inicjatywy Zielone”, wyodrębnionego z budżetu gminy. Pulą na zadania mające służyć poprawie estetyki wsi wynosi 100 tysięcy złotych rocznie.

W ramach propozycji zgłoszonych przez mieszkańców z tego funduszu wykonano już miedzy innymi: rekultywację i zabezpieczenie skarpy w Krogulcu, zakup gazonów na stworzenie skweru w Karpnikach, urządzenie skweru przy Bobrze w Bobrowie, zakup donic, kwiatów i roślin na potrzeby ukwiecenia Kostrzycy, uporządkowanie terenów zielonych w Dąbrowicy, urządzenie skweru zielonego wokół pętli autobusowej w Łomnicy, zagospodarowanie terenu zielonego przy ul. Jeleniogórskiej w Mysłakowicach.

Twoja reakcja na artykuł?

15
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group