Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 5954
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łomnica: Unieważniony przetarg na przebudowę drogi

Poniedziałek, 21 marca 2022, 7:00
Autor: WAC
Łomnica: Unieważniony przetarg na przebudowę drogi
Fot. MT
Urząd Gminy w Mysłakowicach unieważnił przetarg mający wyłonić wykonawcę przebudowy fragmentu ulicy Karkonoskiej w Łomnicy.

Na postępowanie ogłoszone przez magistrat wpłynęły oferty trzech firm, jednak proponowane przez nie ceny wahające się od 573 do 714 tysięcy złotych znacznie przekraczały pulę środków jaką dysponuje samorząd. Na realizację zadania zamierzał on przeznaczyć 290 tys zł. W tej sytuacji postępowanie najprawdopodobniej zostanie powtórzone.

Odcinek ulicy Karkonoskiej, który zamierza zmodernizować samorząd Mysłakowic w tym roku liczy 321 metrów i położony w jest w rejonie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi. Zakres planowanych prac obejmuje: przebudowę istniejącej nawierzchni gruntowej, odcinkowo wzmocnionej kruszywem łamanym poprzez wykonanie korytowania, wyprofilowanie i zagęszczenie istniejącego podłoża gruntowego. W dalszej części zadania przewidziano wykonanie warstwy podbudowy z kruszywa oraz dwóch warstw bitumicznych: wiążącej oraz ścieralnej, wykonanie odwodnienia powierzchniowego nowych nawierzchni poprzez spadki poprzeczne oraz zaprojektowane odcinkowo ścieki przykrawężnikowe odprowadzające wody opadowe i roztopowe na gruntowe pobocza i na przyległe tereny. W ramach prac wykończeniowych zakłada się uzupełnienie oznakowania drogi.

Twoja reakcja na artykuł?

4
22%
Cieszy
4
22%
Hahaha
0
0%
Nudzi
5
28%
Smuci
1
6%
Złości
4
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group