Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8662
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Unieważniono wizy cudzoziemcom

Sobota, 2 marca 2013, 8:11
Aktualizacja: 8:11
Autor: Angela
Funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej z placówek w Jeleniej Górze i Legnicy zatrzymali czterech cudzoziemców, którzy przebywali w Polsce w innym celu niż deklarowali. Cudzoziemcom cofnięto wizy i wydano nakaz opuszczenia Polski.

Obcokrajowcy, czterech obywateli Ukrainy, zostali zatrzymani podczas kontroli drogowej na autostradzie A4 oraz w Lubaniu.

- Podczas kontroli ich dokumentów okazało się, że przebywają oni w Polsce w innym celu niż deklarowany – informuje por. SG Renata Sulima, rzecznik prasowy Komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej. - Pierwszy z nich miał współpracować jako ekonomista z warszawską firmą, a faktycznie zajmował się handlem odzieżą. Drugi jako robotnik fizyczny miał pracować w Piasecznie, okazało się jednak, że posiada sfałszowane oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy. Pozostała dwójka miała sprzedawać telefony komórkowe, a w rzeczywistości zajmowała się sprowadzaniem samochodów z Niemiec – dodaje por. SG Renata Sulima.

Ponieważ obcokrajowcy naruszyli przepisy ustawy o cudzoziemcach unieważniono im wizy i zobowiązano do opuszczenia terytorium Polski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group