Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 14276
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Umowa WORD–u z Muzeum Karkonoskim

Piątek, 19 czerwca 2020, 15:04
Aktualizacja: Niedziela, 21 czerwca 2020, 5:53
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Umowa WORD–u z Muzeum Karkonoskim
Fot. Przemek Kaczałko
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze nawiązały współpracę, która ma na celu wspólną promocję oraz korzyści dla obu instytucji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Osoby, które zdadzą egzamin na prawo jazdy będą mogły liczyć na wejściówki do placówki przy ul. Matejki, ale to nie jedyny efekt rozpoczętej współpracy.

Choć obie instytucje marszałkowskie prowadzą odmienną działalność, to nie brakuje pomysłów na współpracę, która ma przynieść korzyści oby stronom.

Wspólnie z dyrektorem Wojciechcem Leszczykiem szybko znaleźliśmy pola współpracy. We wrześniu, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa chcemy zaprezentować w Muzeum Historii i Militariów przy ul. Sudeckiej - symulator wypadków w ruchu drogowym. Myślę, że będzie się to cieszyło dużym zainteresowaniem. Jako Muzeum Karkonoskie ufundujemy tym, którzy zdadzą egzamin na prawo jazdy - ulgowy bilet do naszej instytucji - wymieniał Przemysław Wiater, dyrektor Muzeum Karkonoskiego.

Współpraca ma też polegać na promocji muzeum w oddziałach jeleniogórskiego WORD-u (Jeleniej Górze, Głogowie, Miliczu, Bolesławcu, Kamiennej Górze), a jak podkreśla przedstawiciel ośrodka egzaminacyjnego, do tych punktów zjeżdżają potencjalni kierowcy z różnych stron Polski, ponieważ mogą się pochwalić dużą zdawalnością.

Naszym wspólnym celem jest też promowanie Jeleniej Góry. Do naszych ośrodków przyjeżdżają na egzaminy osoby z zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego - możemy w sumie dotrzeć do 55 tysięcy osób, które u nas zdają egzaminy - powiedział Wojciech Leszczyk, dyrektor WORD-u w Jeleniej Górze.

Poza symulatorem zderzenia, na terenie oddziału muzeum przy ul. Sudeckiej będzie można skorzystać z symulatora dachowania pojazdu, który wkrótce ma zostać zakupiony przez WORD. Lokalizacja nie jest przypadkowa, bowiem do Muzeum Historii i Militariów przybywa dużo osób z zewnątrz, w tym dzieci, których edukacja w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest bardzo ważna.

Twoja reakcja na artykuł?

2
29%
Cieszy
2
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
14%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
482
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group