Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 2555
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Umowa na Klimatyczne Karkonosze podpisana

Wtorek, 8 lutego 2022, 9:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Umowa na Klimatyczne Karkonosze podpisana
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Karkonoski Park Narodowy podpisał umowę z wykonawcą na wyposażenie Wielkiej Stajni, gdzie ma się znaleźć największa atrakcja Centrum Muzealno-Edukacyjnego w Sobieszowie, czyli "Klimatyczne Karkonosze".
W sześciu dużych salach ekspozycyjnych będziemy mogli stać się obserwatorami i badaczami przeróżnych zjawisk przyrodniczych występujących w Karkonoszach. Doświadczymy zmienności górskiej pogody, odwiedzimy las nocą, a także udamy się w górską wędrówkę przez wszystkie piętra klimatyczne naszych gór - informuje KPN.

Wykonawcą wystawy jest firma Alfa-Edgar z Wrocławia. Na kompleksową realizację wystawy będzie miała 12 miesięcy, a prace mają ruszyć lada dzień. Koszt to 12 878 200,49 zł.

To kilka tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej. To niestandardowe zamówienie, bo jego realizacja to nie jest typowa praca budowlana - podkreślił Andrzej Raj, dyrektor KPN.

Karkonoski Park Narodowy planuje w najbliższym miesiącu rozstrzygnąć przetarg na drugą wystawę, która ma się znaleźć w Pałacu Sobieszów i będzie dotyczyła historii Gór Olbrzymich oraz rodu Schaffgotschów.

Twoja reakcja na artykuł?

67
71%
Cieszy
8
8%
Hahaha
1
1%
Nudzi
1
1%
Smuci
4
4%
Złości
14
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group