Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 4660
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Umierają w samotności. Nie bądź obojętny

Wtorek, 10 maja 2016, 8:25
Aktualizacja: Środa, 11 maja 2016, 7:58
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Umierają w samotności. Nie bądź obojętny
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Wczoraj (9.05) w jednym z mieszkań w kamienicy przy Alei Wojska Polskiego w Jeleniej Górze znaleziono zwłoki 63–letniego lokatora. Nie wiadomo, jak długo trwało, nim ktoś zauważył jego śmierć. Policja i straż pożarna apelują o sąsiedzką czujność i zwykłą ludzką pomoc, szczególnie w przypadku starszych i samotnych osób.

Wczoraj policja wezwała strażaków do otwarcia mieszkania 63-latka. By dostać się na pierwsze piętro najpierw rozłożono podnośnik, ale ostatecznie udało się otworzyć drzwi mieszkania z klatki schodowej. - Lekarz karetki pogotowia ratunkowego stwierdził zgon 63-letniego mężczyzny oraz fakt, że do śmierci doszło bez udziału osób trzecich – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Takich wezwań do otwarcia mieszkań, w których mogą znajdować się samotne osoby zmarłe jest wiele. - Przynajmniej raz w tygodniu zdarza nam się otwierać takie mieszkania i często jesteśmy wzywani, kiedy na pomoc jest już za późno – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

– Dlatego apelujemy do rodzin, a także sąsiadów, by zwracali uwagę na samotnie zamieszkujące osoby starsze czy schorowane. Czasami lepiej jest bezpodstawnie wezwać pomoc na miejsce, niż wezwać ją za późno – dodaje strażak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group