Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8593
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Uliczne świętowanie z dwustoma Mikołajami

Czwartek, 3 grudnia 2009, 8:41
Aktualizacja: 8:42
Autor: KAM
REGION: Uliczne świętowanie z dwustoma Mikołajami
Fot. KAM
W Lwówku Śląskim rozpoczęły się już przygotowania do kolejnych jasełek ulicznych. Organizatorzy zapewniają, że tegoroczne będą szczególne.

Lwóweckie Jasełka Uliczne to jedyne święto na lwóweckim rynku, które wprowadza do grodu lwa świąteczny klimat i atmosferę. Na lwóweckim rynku mieszkańcy i lokalni samorządowcy składają sobie życzenia, zapominają w tym dniu o codziennych sporach. Jasełka przyciągają wielu rodziców z dziećmi z okolicznych miast i miejscowości.

W tym roku impreza odbędzie się w niedzielę, 20 grudnia. Rozpocznie się o godz. 10. 30 biegiem mikołajkowym. Na godzinę 14:00 zaplanowano Międzynarodowy Zjazd Mikołajów, którzy będą paradowali na lwóweckim rynku. Przybędzie dwustu świętych Mikołajów z najróżniejszych zakątków Europy.

Nie zabraknie orkiestry, która zainauguruje Lwóweckie Jasełka Uliczne i poprowadzi wszystkich gości zgromadzonych na lwóweckim rynku do Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny na mszę, która odbędzie się o godzinie 15:00. Tego dnia otwarty zostanie IV Powiatowy Konkurs Twórczości Plastycznej „Dekoracje świąteczne z masy solnej” Lwówek Śląski 2009 oraz wystawa XV Powiatowego Konkursu Szopek Betlejemskich Niwnice 2009.

Kolejne spotkanie z Mikołajami zaplanowane zostało na godzinę 15:30. O tej samej godzinie wystartuje bogaty program na scenie rozłożonej obok ratusza. W programie przewidziano występy zespołów z miast partnerskich Lwówka Śląskiego, nie zabraknie koncertów, pastorałek i kolęd. Na scenie pojawią się także zespoły ludowe i czeskie chóry, które mają wprowadzić świąteczną atmosferę.

– Do Jasełek zostało jeszcze kilkanaście dnia, ale szykujemy wszystko już od dawna. Będzie dużo świątecznych niespodzianek dla mieszkańców – mówi zastępca burmistrza Lwówka Śląskiego Ireneusz Maciejczyk.
Kulminacyjny punkt Jasełek przewidziany został na godzinę 17. Ulicami miasta przejdzie Orszak Betlejemski. Przyniesie Betlejemskie Światło Pokoju, które przekazane zostanie mieszkańcom zgromadzonym w rynku. Organizatorzy zakupili już ponad 2 tysiące świeczek dla wszystkich.

Nie zabraknie symbolicznego opłatka, życzeń i poczęstunku. W tym dniu każdy, kto tylko zechce biesiadować będzie mógł bezpłatnie skorzystać z przygotowanego bufetu. Organizatorzy szykują kilka tysięcy pierogów domowej roboty i kilkaset litrów gorącego barszczu. Na koniec odbędzie się bardzo efektowny pokaz sztucznych ogni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group