Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 8112
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ulice po naprawach

Środa, 17 czerwca 2009, 16:09
Aktualizacja: 16:12
Autor: Mar
Jelenia Góra: Ulice po naprawach
Fot. Mar
Ekipy budowlane kończą remonty pierwszych ulic w Jeleniej Górze, zaplanowanych do modernizacji w tym roku. Firma Przedsiębiorstwo Budownictwa i Remontów Dróg Wacława Marcinkiewicza z Lubania Śląskiego praktycznie zakończyła modernizację ulicy Szewskiej.Wprawdzie na jezdni są jeszcze znaki zakaz poruszania się, to jednak pierwsi kierowcy już się po niej przemykają.

- Zostały tam do wykonania drobne wykończenia oraz wykonanie wjazdów na posesje, wykraczających poza pas drogi – wyjaśnia zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, Jerzy Bigus – nie było ich w pierwotnym projekcie, ale po konsultacjach z mieszkańcami dostaliśmy dodatkowe zlecenie. Ta sama firma kończy już remont kilku ulic na Osiedlu pod Wałami w Cieplicach. Jeszcze nie wpłynął do nas wniosek o dokonanie odbioru, ale myślę, że nastąpi to niedługo. Firma wykonała prace grubo przed terminem.

Prawdopodobnie za tydzień Kółko Rolnicze z Siedlęcina rozpocznie modernizację ulicy Powstania Styczniowego, prostopadłej do Szewskiej i Traugutta. Na przełomie czerwca i lipca ta sama firma zacznie remont i położy nową nawierzchnię na mocno już zniszczonej części ulicy Daszyńskiego.

- Jednocześnie jeleniogórska firma Ekomel rozpocznie prace przy udrożnieniu i położeniu brakujących części kanalizacji burzowej przy ulicach Traugutta, Daszyńskiego, Powstania Listopadowego, Powstania Styczniowego i Kasprowicza. W tej chwili trwa układanie harmonogramu robót tak, aby firmy sobie nawzajem nie przeszkadzały – mówi Jerzy Bigus.

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group