Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7728
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ulice miasta są „pod lupą”

Środa, 29 listopada 2017, 8:33
Autor: UM Jelenia Góra
W Jeleniej Górze nastąpiły już i będą następować kolejne zmiany w organizacji ruchu na niektórych ulicach. Od ubiegłego tygodnia ulica Wiłkomirskiego na odcinku od ulicy Sygietyńskiego jest dwukierunkowa. A za dwa tygodnie zmieni się system podporządkowania u zbiegu ulic Spółdzielczej i Karola Miarki.

– Jest to realizacja postulatów wielu kierowców podjeżdżających w górę ulicy Spółdzielczej, od mostu na Kamiennej, którzy mają trudności, by się włączyć do ruchu, bo w niektórych porach dnia potok pojazdów ulicą Karola Miarki jest nieprzerwany – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta.

– To jest też trasa autobusów miejskich, czekających z pasażerami. Kierowcy, stojąc na stromym podjeździe mieli problemy, wygodniej (i bezpieczniej!) będzie oczekiwać na możliwość przejazdu kierowcom stojącym w ciągu ulicy Karola Miarki, w sytuacji, gdy płynnie będzie się odbywał podjazd aut ulicą Spółdzielczą – dodaje zastępca prezydenta.

- Obserwujemy – dodał J. Łużniak – wszystkie miejsca, w których korekta podporządkowania, czy inne zabiegi dotyczące organizacji ruchu zwiększą wygodę i – co najważniejsze – bezpieczeństwo przejazdu. Sukcesywnie będziemy tam wprowadzać zmiany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group