Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8721
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ulica Wzgórze Kościuszki zmieni nazwę?

Wtorek, 18 sierpnia 2015, 12:07
Aktualizacja: Środa, 19 sierpnia 2015, 10:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ulica Wzgórze Kościuszki zmieni nazwę?
Fot. Przemek Kaczałko
Mam gotowy wniosek do Rady Miejskiej, żeby nadać jednej z ulic imię Stanisława Rażniewskiego – wielkiego nauczyciela, przyjaciela młodzieży, który położył ogromne podwaliny pod rozwój sportów zimowych – zapowiada posłanka Zofia Czernow. – To jest absolutnie słuszna sprawa – przekonuje była prezes MKS–u Karkonosze Sporty Zimowe.

Nadanie, czy zmianę nazwy ulicy może dokonać jedynie Rada Miejska. To właśnie do radnych ma trafić wniosek posłanki związanej ze sportami zimowymi.

- Chciałabym, aby to nie trwało długo, bo myślę, że sprawa nie budzi wątpliwości – dodała posłanka Platformy Obywatelskiej. W pobliżu znajdują się korty tenisowe, których pomysłodawcą lokalizacji był ś.p. Stanisław Rażniewski – przypomina Z. Czernow.

Pomysł popiera prezydent Marcin Zawiła, który był jednym z pierwszych absolwentów szkółki narciarskiej Aesculap prowadzonej przez Stanisława Rażniewskiego.

Rzecznik urzędu Cezary Wiklik podkreślił, że taka zmiana by nie spowodowała zbyt wielu zmian w dokumentacjach, ponieważ ulica Wzgórze Kościuszki liczy tylko kilka numerów (znajduje się tam m.in. siedziba Ligi Obrony Kraju).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (71)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group