Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7030
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ulica Szkolna przyblokowana

Środa, 30 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 30 sierpnia 2006, 12:20
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Ulica Szkolna przyblokowana
Fot. Angelika Grzywacz
Przejście przez ulice Szkolną od kilku dniu jest bardzo utrudnione. Mieszkańcy skarżą się, że nawet na chodniku leżą spore kawałki powyrywanego asfaltu.

Rozkopana ulica jest wynikiem prowadzonych tu prac budowlanych. W kwietniu tego roku rozpoczęła się tu budowa nowych mieszkań. W nowej kamienicy bedzie czternaście lokali mieszkalnych. Na powierzchni ośmiuset metrów pojawią się lokale handlowo-usługowe. Na zakończenie budowy mieszkańcy będą musieli jeszcze poczekać.
Jeszcze rok temu w tym miejscu stał wyburzony zimą paskudny pawilon, gdzie sprzedawano odzież i dywany.

- Zgodnie z umową prace mają się zakończyć w kwietniu 2007 roku - mówi Bogdan Piechowski kierownik budowy.
Do kwietnia jeszcze daleko, ale problemy z przejściem przez ulicę Szkolną mają się zakończyć w przyszłym tygodniu. Do tego czasu, na miejscu wyrwanego asfaltu, ma się pojawić kostka brukowa. Jest to bowiem fragment trasy wyścigu Tour de Pologne, który przejedzie tamtędy już ósmego września.

Tymczasem niektórzy mają problem z pokonaniem chodnika.
- Mam ciężki i szeroki wózek dziecięcy. Musiałam męczyć sie z podnoszeniem go. Przecież te płaty asfaltu można zepchnąć na ulicę - mówi jedna z mieszkanek Jeleniej Góry.
Jak twierdzą przechodnie, problem utrudnionego przejścia tuż koło budowy można łatwo rozwiązać.

- Wystarczyłoby odgrodzić chodnik od pozostałej części jezdni - mówi Pani Leokadia, która mieszka nieopodal miejsca budowy. - Posprzątanie chodnika nie zajęłoby zbyt wiele czasu, a napewno ułatwiłoby nam przejście.

Mieszkańcy pobliskich bloków skarżą się również na hałas.
- Już od rana słychać wiercenia, stukania, odgłosy przejeżdżającego ciężkiego sprzętu - mówi właścicielka mieszkania z naprzeciwka. - Poza tym do niedawna z okien mieliśmy piękny widok na całe Karkonosze. Teraz wygladając przez okno widzimy tylko budowę. Szkoda...

Na ulicy Szkolnej, tuż obok terenu budowy, można jeszcze dzisiaj spotkać pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Przez kilka godzin będą oni usuwać problem wodno-kanalizacyjny.
- Te prace nie potrwają zbyt długo - mówi jeden z pracowników MPGK. - Poza tym prowadzone są tuż przy chodniku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group