Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6419
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ulica Świerczewskiego zmieni nazwę

Wtorek, 20 czerwca 2017, 8:12
Aktualizacja: Środa, 21 czerwca 2017, 7:33
Autor: Joanna
W Łomnicy zdecydowano, że ulicę Karola Świerczewskiego zastąpi Karkonoska. Samorządy dostały rok na zmianę nazw w związku z ustawą o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej.

Mieszkańcy Łomnicy zgłaszali propozycje w związku z wyborem nowej nazwy ulicy (pisaliśmy o tym w lutym br.). Teraz, kiedy została już ona wybrana, należy ten fakt zgłosić do odpowiednich podmiotów. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą mają najwięcej do zrobienia w tym zakresie. Będą musiały zgłosić to w urzędzie skarbowym oraz w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Jest to bezpłatne. Będą musiały także, co już będzie kosztowne, zmienić swój adres firmy na wszystkich materiałach reklamowych.

Osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej tę informację do urzędu skarbowego mogą zgłosić to przy najbliższej okazji. Natomiast ci, którzy pobierają świadczenia nie powinny zapomnieć o zgłoszeniu faktu zmiany adresu do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Musimy również wziąć pod uwagę naszych dostawców energii elektrycznej bądź gazu ziemnego, jak również operatorów telekomunikacyjnych czy nasze placówki bankowe.

W przypadku Urzędu w Gminy w Mysłakowicach zmiana nazwy ulicy zostanie wprowadzona w bazie danych ewidencji gruntów i budynków w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Jeleniej Górze, w księgach wieczystych w zakresie danych przedmiotowych, prowadzonych przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze oraz w przypadku gospodarowania odpadami zmiana również zostanie naniesiona z urzędu. Natomiast dokumenty mogą być przez nas używane, dopóki nie upłynie ich termin ważności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group