Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7256
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ulica Karola Miarki będzie jak nowa

Środa, 20 lipca 2011, 9:50
Aktualizacja: Sobota, 23 lipca 2011, 12:26
Autor: Angela
Jelenia Góra: Ulica Karola Miarki będzie jak nowa
Fot. Maciej Gumny, Marcin Rozkoszny
Do połowy listopada br. ma być przebudowany kolejny, niemal dwukilometrowy odcinek ul. Karola Miarki do ul. Wojewódzkiej. Wraz z nim stanie nowe oświetlenie, droga pieszo – rowerowa i trawniki. Pod piłę pójdzie tam 195 drzew, które zagrażają bezpieczeństwu, a na ich miejsce nasadzone będą nowe. Obecnie miasto ogłosiło przetarg na to zadanie.

Chętni na wykonanie II etapu robót na odcinku 1915 metrów mogą się zgłaszać do 27 lipca br. Poza przebudową drogi i budową oświetlenia przewidziana jest też budowa ciągów pieszo – rowerowych, trawników oraz nasadzenie nowych drzew w zamian za topole, które zostaną wycięte bo zagrażają bezpieczeństwu. Koszt tej części zadania będzie znany po przetargu.

Jest to już kolejny etap przebudowy ul. Karola Miarki w Jeleniej Górze. Obecnie zakończono modernizację odcinka o długości 350 m od bramy byłej Celwiskozy do ul. Wojewódzkiej, który pochłonął 1,5 mln zł. W ramach tych robót, Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry, które wygrało przetarg na to zadanie, wykonało remont nawierzchni, budowę chodników, oświetlenia oraz studzienek.

II etap prac został podzielony na dwa zadania. Pierwsze z nich zakłada przebudowę kanalizacji deszczowej ulicy wraz z odtworzeniem istniejącej nawierzchni pasa drogowego. Zajmie się tym Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe MONT – INSTAL z Polkowic, które wygrało przetarg z ofertą o wartości ponad 1,5 mln zł. Teren już został przekazany, a wykonawca na zakończenie tych prac ma czas do 31 października br.

- Chcemy by cała ulica Karola Miarki została zmodernizowana do końca roku. Zła nawierzchnia jezdni i brak oświetlenia to problem, jaki był nam zgłaszany od lat. Po zakończeniu tych robót wygodniej i bezpieczniej będą się tam czuli zarówno mieszkańcy, jak i przedsiębiorcy, którzy dojeżdżają tą ulicą do swoich zakładów pracy – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Szacowany koszt modernizacji całej ulicy Karola Miarki to około 7 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group