Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 4198
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ulica Grottgera (znowu) do remontu!

Środa, 25 marca 2015, 7:33
Aktualizacja: Czwartek, 26 marca 2015, 7:47
Autor: Angela
Jelenia Góra: Ulica Grottgera (znowu) do remontu!
Fot. Angela
– Dwa tygodnie temu drogowcy łatali ulicę Grottgera w Jeleniej Górze, a już pokruszył się ten „sztukowany asfalt” i dziury są większe niż były – skarży się Bożena Tarłowska z Jeleniej Góry. Miejski Zarząd Dróg i Mostów obiecuje, że to sprawdzi. Ważniejsze jest jednak to, że w tym roku powstanie projekt gruntownej modernizacji całej ulicy Grottgera oraz ul. Norwida. Łatanie dziur przy tak wysłużonej materii jest bowiem syzyfową pracą…

Na ulicy Grottgera drogowcy pojawiają się kilka razy w roku. Łatają dziury, które po kilku tygodniach czy miesiącach „wracają” na nowo w tym samym miejscu lub tuż obok. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze przekonuje, że nawierzchnia naprawdę nie nadaje się do tak doraźnych napraw.

- Doraźnie możemy łatać te dziury w nieskończoność, ale prawda jest taka, że ulica Grottgera wymaga gruntownej modernizacji – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. - Dlatego niebawem ogłoszone zostaną przetargi na przygotowanie projektów przebudowy zarówno ulicy Grottgera, jak i przylegającej do niej ulicy Norwida. Prace rozpoczną się w przyszłym roku – dodaje wiceszef zarządu dróg.

Obie ulice mają mieć nowy asfalt, chodniki, oświetlenie i udrożnioną lub nową kanalizację deszczową. Zakres prac tego ostatniego elementu będzie zależał od obecnego stanu kanalizacji. Przed rozpoczęciem zadania wykonany zostanie bowiem jej przegląd techniczny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group