Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3000
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ulica chuligańska

Wtorek, 10 października 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Ulica chuligańska
Fot. Jelonka.com
Kostkę brukową, drzewka i ławeczki na śródmiejskim trakcie upodobali sobie wandale, którzy demolują centrum.

Ostatnio wyrwali ławkę na skwerku przy ulicy Pocztowej i uszkodzili kostkę, którą kosztem setek tysięcy złotych ułożono kilka lat temu w ciągu ulic 1 Maja i Konopnickiej.

Kostki ubywa także w innych miejscach. Kto i po co ją kradnie? Niewiadomo. Najpewniej są to wyczyny miejscowych chuliganów i wandali, którzy dla zabawy rozwalają nawierzchnię.

– Już kilka razy sadziliśmy nowe rośliny w miejscu tych, które zostały bezmyślnie zniszczone przez wandali – mówią pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Straty z tego powodu – na terenie całego miasta – to co najmniej 20 tysięcy złotych rocznie.

– Wieczorem lepiej nie chodzić główną ulicą śródmieścia – mówi pani Jolanta, która niedawno wprowadziła się do jednych z kamienic. – Powinna być to reprezentacyjna część miasta, z czynnymi lokalami i przyjazną atmosferą. Ale zmroku rządzą tutaj podpite wyrostki oraz okoliczni ludzie z marginesu – dodaje.
Zdaniem mieszkanki najgorzej jest w weekendy i podczas wakacji. To właśnie w te okolice często wzywane są patrole policji i straży miejskiej. Powód: burdy i awantury.
– Jednak funkcjonariuszy jest za mało, aby mogli wszystkiego dopilnować – tłumaczą odpowiedzialne służby.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group