Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 3603
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KOWARY: Ulepili bałwana giganta w Kowarach

Piątek, 20 stycznia 2012, 8:12
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2012, 8:29
Autor: Angela
KOWARY: Ulepili bałwana giganta w Kowarach
Fot. Archiwum domowe
Pięcioosobowa rodzina Twardoni z Kowar w ciągu 16 godzin stworzyła cudo ze śniegu, jakiego w regionie dawno nikt nie widział. Bałwan ma 4,5 m wysokości. Autorzy "rzeźby" zamierzają pobić własny rekord i ulepić bałwana wysokiego na 10 metrów. Warunkiem jest – oczywiście – odpowiednia ilość śniegu i zimowa aura.

Z pomysłem ulepienia bałwana giganta pan Dariusz Twardoń nosił się od dwóch lat. W miniony wtorek (17 stycznia br.) rozpoczął wielkie dzieło. - Zobaczyłem, że śnieg dobrze się lepi i zacząłem tworzyć bałwana. Od samego początku pomagała mi 11-letnia córka Marcela. O godz. 19.00 dołączyła do nas żona, która wróciła z pracy oraz moja starsza córka Patrycja z zięciem Szymonem. Bałwana lepiliśmy do drugiej w nocy – opowiada pan Dariusz.

To jednak nie koniec pomysłów związanych ze śnieżnym szaleństwem. Pan Dariusz już zamontował na swojej działce koło obwodnicy w Kowarach ośmiometrowy słup. - Jeśli tylko będzie wystarczająca ilość śniegu i odpowiednia pogoda, ulepimy około 10 metrowego bałwana. Mam nadzieję, że uda nam się to jeszcze w tym roku – mówi pan Dariusz.

Czteroipółmetrowego bałwana można oglądać przy ul. Kowalskiej w Kowarach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group