Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 4887
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ukryta prawda w lirycznych rymach

Środa, 24 lutego 2010, 19:10
Aktualizacja: 19:10
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ukryta prawda w lirycznych rymach
Fot. TEJO
Szczecińska poetka Ewa Wojtasik gościła dziś na kolejnym spotkaniu Jeleniogórskiego Klubu Literackiego w Książnicy Karkonoskiej, gdzie zaprezentowała swoje najnowsze książki. Mile chwile z poezją uczynił jeszcze milszymi gitarzysta Jakub Walicki.

„Nie mów mi prawdy” to tytuł wydanego pod koniec roku ubiegłego tomiku wierszy Ewy Wojtasik. Autorka pisze – jak podkreśliła – w sposób komunikatywny, a i jej dzieła są blisko codzienności. Lekki styl i tematyka – także liryczno-erotyczna – to cechy dość subtelnej poezji kobiecej, która powinna się spodobać jednak nie tylko paniom, lecz także panom.

W dziełach twórczyni jest sporo – tak bardzo cenionych w poezji – niedopowiedzeń i otwartych furtek interpretacyjnych. Ewa Wojtasik napisała także trzy jednoaktówki dla teatru radiowego tyczące sfery obyczajowej naszej codzienności. Wydane zostały w styczniu tego roku.

Bohaterka wieczoru – choć pochodzi ze Szczecina, gdzie mieszka – lubi Jelenią Górę i zapisała się nawet do miejscowego klubu literackiego. W stolicy Karkonoszy przebywa często z powodu kuracji okulistycznych, których zażywa w Uzdrowisku Cieplice.

Spotkania z poetką ubarwił świetnym wykonaniem gitarowych hitów Jakub Walicki, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
394
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
21%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group