Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 3799
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Ukryta podwyżka PKP

Sobota, 12 sierpnia 2006, 0:00
Autor: Głos Szczeciński
Polska: Ukryta podwyżka PKP
Fot. Arkadiusz Piekarz
Kolej po cichutku, w środku lata, zaokrągliła ceny biletów. Większość w górę. W ten sposób wyrwie z kieszeni swoich klientów dodatkowy milion złotych – poinformował sobotni Głos Szczeciński.

Spółka Przewozy Regionalne zdecydowała, że kończy z groszowymi końcówkami cen biletów. Zostały one zaokrąglone do 50 groszy lub całej złotówki. Niestety, ogromna część biletów zdrożała. Średnio o 20-70 groszy. Bilet nie kosztuje już, jak dotąd, np. 18,70 zł, ale 19 zł,; zamiast 22,20 zł, podróżny zapłaci teraz 22,50 zł.

– To dla dobra klientów – przekonuje Łukasz Kurpiewski, rzecznik prasowy PKP Przewozy Regionalne. - Wprowadziliśmy tylko modyfikację taryf na przewóz osób, rzeczy i zwierząt, zresztą zgodnie z sugestiami pasażerów.

Przy okazji, wraz ze zmianami cen biletów, PKP zrezygnowały z 15-procentowej ulgi dla tych, którzy kupowali od razu bilet powrotny. Nie ma też już 50-procentowej ulgi dla grup.

Z taryfy cenowej zniknęły również tańsze bilety okresowe bezimienne, które – zdaniem kolei – spotkały się z bardzo małym zainteresowaniem pasażerów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1190
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group