Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5167
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ukraiński punk–folk podbił serca jeleniogórzan

Wtorek, 19 marca 2013, 8:57
Aktualizacja: 11:02
Autor: mestra
Jelenia Góra: Ukraiński punk–folk podbił serca jeleniogórzan
Fot. mestra
Mistrzowskie połączenie gatunków muzycznych, jak: punk, folk, rock, raggae, ska zaserwowała w minioną niedzielę (17 marca) ukraińska grupa Perkalaba, która wystąpiła na scenie sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon” w ramach cyklu koncertów „Scena bliżej nas”.

Zespół pochodzący z Iwano-Frankiwska przywiózł ze sobą wielobarwną muzykę pełną niezwykłej pozytywnej energii i innowacji, w której głośnym echem dawały znać o sobie tęsknoty i tradycje huculskie, przestrzenność gór i bimber babuszek.

Ta wyjątkowa orkiestra szczęścia i radości, już po pierwszym utworze podbiła serca publiczności, która szczelnie wypełniła salę widowiskową w „Muflonie”. Perkalaba zachwyciła energią wykonawczą, różnorodnością brzmień i instrumentów. – Jesteśmy ludźmi z gór i cieszymy się, że możemy grać dla was, którzy też mieszkacie w górach. Wiemy, że tak samo jak my poczujecie tę muzykę – mówili artyści.

Nie było to trudne, bo każdy szybko dał się ponieść tej barwnej, wybuchowej muzycznej mieszance. Muzycy z Ukrainy zawładnęli widzami, którzy długo nie pozwalali im zejść ze sceny, gromkimi brawami i okrzykami nawołując do kolejnych bisów.

– To był niezwykły zastrzyk pozytywnej energii. Wspaniała atmosfera, świetny kontakt zespołu z publicznością. To po prostu królowie sceny – wyliczała Monika Koniuszewska, która na koncert wybrała się z przyjaciółmi. – Cudownie, że są jeszcze zespoły, które grają tak prawdziwą muzykę – dodał Radek Pietruniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group