Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 11157
Zalogowanych: 29
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ukraińscy młodzi artyści w jeleniogórskim „Plastyku”

Sobota, 1 grudnia 2012, 7:25
Aktualizacja: Niedziela, 2 grudnia 2012, 8:45
Autor: Mea
Jelenia Góra: Ukraińscy młodzi artyści w jeleniogórskim „Plastyku”
Fot. Archiwum Szkoły
Wymiana młodzieży szkół artystycznych z Winnicy na Ukrainie w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze zakończyła się wczoraj (30.11.) warsztatami artystycznymi. – Jesteśmy oczarowani polską serdecznością oraz pięknymi zabytkami. Nasi młodzi artyści przez tych pięć dni bardzo zżyli się z uczniami „Plastyka” i ze wzruszeniem żegnali się z nimi – powiedział Sergiej Fedun, kierownik Oddziału Metodyki Nauczania Przedmiotów Artystycznych w Instytucie Doskonalenia Nauczycieli w Winnicy.

- Chcieliśmy zapoznać młodzież ukraińską z Polską, bo takie bezpośrednie spotkania są najlepszym sposobem na naukę obcej kultury i sztuki. Trzy lata temu w instytucie w Winnicy prezentowaliśmy prace naszych uczniów i tak rozpoczęła się nasza współpraca – mówił Marcin Znamienkiewiecz, kierownik sekcji artystycznej w ZSRA w Jeleniej Górze.

Sześciu uczniów z różnych szkół artystycznych wraz z dwoma opiekunami zwiedzili m.in. Muzeum Gerharta Hauptmanna, Muzeum Karkonoskie, jeleniogórski Ratusz, Biuro Wystaw Artystycznych, Muzeum Przyrodnicze, a także Park Miniatur w Kowarach.

Odbyły się wspólne zajęcia artystyczne z rysunku, malarstwa, rzeźbienia w drewnie, ze szkła artystycznego oraz fotografii otworkowej. – Młodzież w Jeleniej Górze jest bardzo otwarta i serdeczna, pomogła mi poznać tutejsze formy sztuki, które różnią się nieco od ukraińskich. Uczestniczyłem w zajęciach z drzeworytu. Pierwszy raz rzeźbiłem w drewnie, na desce robiłem swój autoportret, choć nie zdążyłem go jeszcze dokończyć. Ciekawe były również warsztaty z witraży, podczas których zrobiliśmy ptaki z kawałków szkła – podkreślił Andrzej Naumenko z Winnicy. - Będziemy czekać z utęsknieniem na gości z Jeleniej Góry – dodał, bo na wiosnę przyszłego roku planowana jest rewizyta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
956
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
15%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Kultura
Groby wojowniczek
 
Kultura
Zakończenie sezonu w Filharmonii w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Duet ratowniczy blisko podium
 
Kultura
30 lat Leniwca
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group