Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 6669
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Ukraina. Po obu stronach Dniestru” w ODK

Środa, 11 marca 2015, 8:04
Aktualizacja: 10:36
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Ukraina. Po obu stronach Dniestru” w ODK
Fot. ODK
W poniedziałek (16.03) o godz. 17.00 w kawiarni “Muza” Osiedlowego Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu (przy ul. Krzysztofa Komedy–Trzcińskiego 12), w ramach cyklu “ars poetica”, odbędzie się spotkanie z Jolantą Stopką – autorką zdjęć do książki Andrzeja Kępińskiego pt. “Ukraina. Po obu stronach Dniestru”. Wstęp wolny.

Polskę z dzisiejszą Ukrainą łączą ponad tysiąc letnia historia, wojny i wielkie miłości, radości i dramaty, braterstwa broni i przelana krew. Jesteśmy sąsiadami, żyjemy tak blisko siebie, a prawie nic o sobie nie wiemy. Polska dziś jest w Unii Europejskiej i NATO. A gdzie jest Ukraina? Czy nasze narody mają szansę na wspólną przyszłość? O tym jest książka pt. “Ukraina. Po obu stronach Dniestru” autorstwa Andrzeja Kępińskiego.

Andrzej Kępiński (ur. 31 maja 1953 r. w Głuszycy, zm. 6 lutego 2015 r. w Jeleniej Górze) był z wykształcenia socjologiem (absolwentem wydziału socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), autorem książek, producentem i reżyserem filmów dokumentalnych, kawalerem Orderu Świętego Stanisława. Od 1972 r. pracował jako dziennikarz, aktywny działacz Klubu Dziennikarzy Studenckich (KDS), laureat prestiżowej nagrody w środowisku studenckim lat 70. - “Czerwonej Róży”. Publicysta “Wiadomości Elbląskich” (zastępca redaktora naczelnego), tygodnika “Wprost”. Od 1984 r. “wolny strzelec” jako niezależny dziennikarz, m.in. współpracownik “Sztandaru Młodych”, “Trybuny”, “Rzeczpospolitej” , TVP 1 i TVP 3. Dokumentował I Zjazd Solidarności i dwa ostatnie zjazdy PZPR. Napisał książki: “Kto jest kim w Polsce inaczej” (tom I w 1985 a tom II w 1986 SW Czytelnik) oraz “Inaczej kto jest kim w Polsce” (AP Czas 1989). Scenarzysta, reżyser oraz producent filmów dokumentalnych. Był członkiem władz Kongresu Mediów Niezależnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group