Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6706
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Ukradli z parafii farbę i zniszczyli domy

Środa, 6 lutego 2008, 8:05
Aktualizacja: 8:06
Autor: TEJO
Godnym potępienia aktem wandalizmu i głupoty popisali się dwaj mężczyźni i 16–letni wyrostek, którzy pomazali elewacje kamienic farbą skradzioną z jednego z kościołów. Czeka ich rozprawa w sądzie. Straty to kilka tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło we Wleniu, gdzie policja dostawała zgłoszenia o niszczeniu elewacji budynków.
– Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców. Podejrzenia padły na trzech miejscowych. Dwóch z nich zostało zatrzymanych w miejscu zamieszkania, trzeciego natomiast policjanci złapali w Jeleniej Górze – poinformował mł. aspirant Paweł Petrykowski.

Wandale mają 22 i 23 oraz 16 lat. W nocy z 1 na 2 lutego sprawcy pomalowali kilkanaście elewacji budynków we Wleniu, m.in. placówek oświatowych, sanatoryjnych, prywatnych budynków mieszkalnych i garaży.

Funkcjonariusze ustalili, że niszcząc elewacje, posłużyli się oni farbami w sprayu, które kilka dni wcześniej jeden z nich ukradł, włamując się do salki katechetycznej przy miejscowym kościele, gdzie odbywały się zajęcia plastyczne.
Straty powstałe w wyniku działania sprawców szacuje się wstępnie na kwotę kilku tysięcy złotych.

Teraz zatrzymani za zniszczenie elewacji odpowiedzą przed sądem. 22-latek odpowie również za włamanie i kradzież. O losie nieletniego zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich. Przypomnijmy, że za zniszczenie mienia grozi kara do pięciu lat więzienia, a za kradzież z włamaniem nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group