Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 2366
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ukradli drzewo na Rakownicy

Czwartek, 5 marca 2009, 10:06
Aktualizacja: 10:07
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ukradli drzewo na Rakownicy
Fot. Angela
Nieznany sprawca wyciął sporą brzozę przy drodze nieopodal tablicy przy nieistniejącym ośrodku wypoczynkowym Rakownicy. Sprawcy wycinki grożą sprawa sądowa i spore konsekwencje finansowe.

Jeleniogórzanin, który odkrył kradzież drzewa, twierdził, że na Rakownicy wycięty został wiekowy dąb. Jednak po wizji lokalnej straży miejskiej okazało się, że łupem padła brzoza. Złodziej najprawdopodobniej wyciął drzewo w nocy piłą motorową.

Sposób, w jaki spore drzewo zostało ścięte może świadczyć o tym, że złodziejem nie był laik. Brzoza została bowiem wstępnie podcięta tzw. klinem, a następnie docięta od drugiej strony i powalona na drogę. Następnie najprawdopodobniej pocięto ją w klocki i wywieziono. Po brzozie zostało tylko sporo trocin i porozrzucane gałęzie. Sprawca kradzieży nie jest jeszcze znany i raczej ciężko będzie go teraz ustalić.

– Jeśli sprawca kradzieży drzewa nie zostanie złapany na gorącym uczynku, jego ustalenie jest bardzo trudne – mówi jeden ze strażników miejskich. Obecnie zgłosiliśmy sprawę właścicielowi terenu, czyli nadleśnictwu. W przypadku ustalenia sprawcy, grozi mu mandat karny w wysokości do 500 złotych, lub jeśli właściciel drzewa stwierdzi, że wartość szkody jest dużo wyższa, sprawa w sądzie grodzkim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group