Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 6297
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ukazali Zabobrze artystycznie. W BWA

Piątek, 10 lutego 2012, 17:00
Aktualizacja: 17:02
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Ukazali Zabobrze artystycznie. W BWA
Fot. Petr
W Biurze Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze odbyło się wczoraj spotkanie z autorami książki „Zabobrze. Przewodnik artystyczny”. – Napisaliśmy tę książkę by zwrócić uwagę na największą dzielnicę naszego miasta będącą modelowym przykładem budownictwa drugiej połowy XX wieku – mówią Michał Guz i Paweł Krzaczkowski.

Obszerny materiał fotograficzny dokumentujący poszczególne etapy powstawania Zabobrza, panoramiczny i spójny obraz całości kompleksu urbanistycznego „1”, „2” i „3” wzbogacony o wypowiedzi osób, które miały faktyczny wpływ na obecny kształt osiedla – oto, co składa się na „Zabobrze. Przewodnik artystyczny”, który wspólnymi siłami stworzyli Michał Guz i Paweł Krzaczkowski. Publikacji, w której funkcja informatywna miesza się z ekspresywną.

– Napisany przez nas przewodnik jest rozbudowanym reportażem, a zarazem dziełem sztuki. Z jednej strony ukazuje on Zabobrze przez pryzmat architektury oraz historii, z kolei z drugiej artystycznie; jest jego subiektywnym obrazem, widzianym przez mieszkańców dzielnicy. I jest to obraz bardzo ciekawy, podkreślony fotografiami Jana Zawadzkiego i Piotra Petrusa – mówi Paweł Krzaczkowski.

Wczorajsze spotkanie z Michałem Guzem oraz Pawłem Krzaczkowskim moderował Wojciech Wojciechowski. „Zabobrze. Przewodnik artystyczny” został opublikowany w grudniu 2011 r. przez Stowarzyszenie JAK – czyli Jeleniogórską Alternatywę Kulturalną dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Jelenia Góra. Warto przeczytać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group