Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 6199
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Ukarany za obsceniczny gest

Sobota, 14 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 14 lipca 2007, 7:47
Autor: anzol
Dolny Śląsk: Ukarany za obsceniczny gest
Fot. Archiwum
Niemiec pokazał podniesiony w górę palec i dostał 800 złotych mandatu.

Niecodzienną interwencję mieli policjanci z Lubania Śląskiego. Wlepili karę 28-letniemu kierowcy z Niemiec, który obraził instruktora nauki jazdy i kursanta.

Do zdarzenia doszło tuż przy urzędzie miasta, gdzie na czerwonym świetle zatrzymał się samochód „elka” z początkującym kierowcą za kierownicą i instruktorem na siedzeniu pasażera. Tuż za nim stanął TIR na niemieckich numerach rejestracyjnych.

Kiedy zapaliło się zielone światło kursant nauki jazdy miał problem z ruszeniem z miejsca (pod górę). Oczekujące pojazdy musiały zaczekać do następnej zmiany świateł.
Kierowcy cieżarówki nie spodobało się to i dał upust swojemu niezadowoleniu głośno trąbiąc. Dodatkowo cały czas ostro dodawał gazu w swoim samochodzie, jakby chciał spowodować ruszenie poprzedzającego go samochodu.

Nie pomogło to kursantowi nauki jazdy, który nadal nie mógł ruszyć z miejsca. Kierowca TIR-a ominął go i wjechał na skrzyżowanie. Kiedy przejeżdżał obok „elki” wychylił się przez okno kabiny, uniósł w górę lewą rękę i w obscenicznym geście pokazał wystawiony obraźliwie środkowy palec.

Pech chciał, że oprócz wielu mieszańców, którzy byli świadkami zdarzenia, obserwowali je także policjanci w radiowozie. Przekazali pozostałym patrolom komunikat o zdarzeniu. Sami po kolejnej zmianie świateł udali się w kierunku, w jakim odjechał kierowca ciężarówki.

Funkcjonariusze zatrzymali ciężarówkę zmierzającą w kierunku Zawidowa. Jej kierowca już w momencie zatrzymania pojazdu do kontroli domyślił się, o co chodzi i mocno przepraszał.
Za kierownicą siedział 28-letni obywatel Niemiec. – Za swoje zdecydowanie negatywne zachowanie został on ukarany mandatem w wysokości 800 złotych – informuje policja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
975
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group