Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5851
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ukamienują lokatorkę, bo lubi koty

Piątek, 8 sierpnia 2008, 7:52
Aktualizacja: 7:53
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ukamienują lokatorkę, bo lubi koty
Fot. Archiwum
Bezkarna banda nastolatków zatruwa życie starszej pani z ulicy Teatralnej. Dwa razy wybili jej okna, kilkakrotnie obrzucali je jajkami, a kobietę – wyzwiskami. Sąsiedzi sprawę przekazali policji. Ta złapała jedną ze sprawczyń, która okazała się dzieckiem ze stwierdzoną nadpobudliwością. Czy pozostanie bezkarna?

Agresji wyrostów, którzy upust emocjom dają od kilku tygodni na ulicy Teatralnej, nie można niczym wytłumaczyć. Ponad 70-letnia mieszkanka parteru nikomu nigdy nie powiedziała złego słowa. Nie jest zbyt zaradna życiowo, ale za to jest bardzo serdeczna i uprzejma. Kocha koty, które systematycznie dokarmia, i z którymi rozmawia przed blokiem. To jej jedyna „wina” w tej sprawie.

– Musiała to kiedyś podpatrzyć grupka tych wyrostków. Zaczęli się z niej naśmiewać i wyzywać ją. Na słowach się nie skończyło. Z czasem zaczęło być coraz gorzej, a w ostatnim czasie chuligani nie dają jej spokoju – mówi Ewelina Dobrzyńska, sąsiadka.

Obrzucali już wcześniej jej okna czym się dało: piaskiem, kamieniami, jajkami. W końcu wybili jej szybę kamieniem. Szczęście, że kobieta ma podwójne, bo taki kamol mógłby ją poważnie rannić.
W ubiegłym tygodniu sytuacja się jednak powtórzyła. W środku dnia pod blokiem na ulicy Teatralnej stanęła jedna z uczestniczek wcześniejszych wybryków. Była sama i przyszła tylko po to by „cisnąć” kamieniem w okno starszej pani i uciec.

W pościg za sprawczynią ruszyli sąsiedzi. Nie udało sie jej zatrzymać, ale dowiedzieli się gdzie mieszka dziewczyna i jak się nazywa. Pozostałych sprawców napaści nikt z lokatorów nie zna.
Sprawę zgłoszono policji. Mieszkańcy Teatralnej po wizycie dzielnicowego stracili jednak nadzieję na sprawiedliwość.

Powiedziano nam, że dziewczyna, którą jako jedyną z całej bandy udało się nam rozpoznać, ma ADHD i jest osobą niepełnosprawna psychicznie i nie można jej ukarać – mówią sąsiedzi poszkodowanej. – Matka dziewczyny na każde słowo reaguje krzykiem i agresją. Co do pozostałych uczestników napaści policja nie może interweniować, bo po przyjeździe nie ma ich na miejscu przestępstwa. Dzisiaj wybili okno tej pani, jutro dla zabawy rzucą kamieniami w nią, albo innych starszych ludzi. Bezkarność tych chuliganów prędzej czy później doprowadzi do tragedii, a tej zawczasu można zapobiec.

Policja oficjalnie nie potwierdziła wersji mieszkańców i utrzymuje, ze robi wszytko, by winni ponieśli surowe konsekwencje swoich czynów.
– Postępowanie jest w toku i na razie nie można mówić o jakiejkolwiek karze lub jej braku dla sprawczyni – usłyszeliśmy od rzecznika prasowego policji w Jeleniej Górze.

– Pouczyliśmy lokatorów, że jeśli tylko zobaczą podejrzaną grupkę chuliganów w pobliżu bloku, to mają natychmiast dzwonić na 997, bo bez złapania sprawców nie możemy nic zrobić. W najbliższym czasie będą w tym rejonie prowadzone częstsze patrole policji i straży miejskiej, dzięki czemu mamy nadzieję na wyłapanie sprawców. Jeśli po zatrzymaniu okaże się, że nie ukończyli 18 lat, trafią przed sąd rodzinny i nieletnich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group