• Niedziela, 8 grudnia 2019
  • Godz. 16:36
  • Imieniny: Marii, Wirgiliusza, Makarego, Światozara
  • Czytających: 6921
  • Zalogowanych: 5
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Ukamienują lokatorkę, bo lubi koty

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 8 sierpnia 2008, 7:52
Aktualizacja: 7:53
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Bezkarna banda nastolatków zatruwa życie starszej pani z ulicy Teatralnej. Dwa razy wybili jej okna, kilkakrotnie obrzucali je jajkami, a kobietę – wyzwiskami. Sąsiedzi sprawę przekazali policji. Ta złapała jedną ze sprawczyń, która okazała się dzieckiem ze stwierdzoną nadpobudliwością. Czy pozostanie bezkarna?

Agresji wyrostów, którzy upust emocjom dają od kilku tygodni na ulicy Teatralnej, nie można niczym wytłumaczyć. Ponad 70-letnia mieszkanka parteru nikomu nigdy nie powiedziała złego słowa. Nie jest zbyt zaradna życiowo, ale za to jest bardzo serdeczna i uprzejma. Kocha koty, które systematycznie dokarmia, i z którymi rozmawia przed blokiem. To jej jedyna „wina” w tej sprawie.

– Musiała to kiedyś podpatrzyć grupka tych wyrostków. Zaczęli się z niej naśmiewać i wyzywać ją. Na słowach się nie skończyło. Z czasem zaczęło być coraz gorzej, a w ostatnim czasie chuligani nie dają jej spokoju – mówi Ewelina Dobrzyńska, sąsiadka.

Obrzucali już wcześniej jej okna czym się dało: piaskiem, kamieniami, jajkami. W końcu wybili jej szybę kamieniem. Szczęście, że kobieta ma podwójne, bo taki kamol mógłby ją poważnie rannić.
W ubiegłym tygodniu sytuacja się jednak powtórzyła. W środku dnia pod blokiem na ulicy Teatralnej stanęła jedna z uczestniczek wcześniejszych wybryków. Była sama i przyszła tylko po to by „cisnąć” kamieniem w okno starszej pani i uciec.

W pościg za sprawczynią ruszyli sąsiedzi. Nie udało sie jej zatrzymać, ale dowiedzieli się gdzie mieszka dziewczyna i jak się nazywa. Pozostałych sprawców napaści nikt z lokatorów nie zna.
Sprawę zgłoszono policji. Mieszkańcy Teatralnej po wizycie dzielnicowego stracili jednak nadzieję na sprawiedliwość.

Powiedziano nam, że dziewczyna, którą jako jedyną z całej bandy udało się nam rozpoznać, ma ADHD i jest osobą niepełnosprawna psychicznie i nie można jej ukarać – mówią sąsiedzi poszkodowanej. – Matka dziewczyny na każde słowo reaguje krzykiem i agresją. Co do pozostałych uczestników napaści policja nie może interweniować, bo po przyjeździe nie ma ich na miejscu przestępstwa. Dzisiaj wybili okno tej pani, jutro dla zabawy rzucą kamieniami w nią, albo innych starszych ludzi. Bezkarność tych chuliganów prędzej czy później doprowadzi do tragedii, a tej zawczasu można zapobiec.

Policja oficjalnie nie potwierdziła wersji mieszkańców i utrzymuje, ze robi wszytko, by winni ponieśli surowe konsekwencje swoich czynów.
– Postępowanie jest w toku i na razie nie można mówić o jakiejkolwiek karze lub jej braku dla sprawczyni – usłyszeliśmy od rzecznika prasowego policji w Jeleniej Górze.

– Pouczyliśmy lokatorów, że jeśli tylko zobaczą podejrzaną grupkę chuliganów w pobliżu bloku, to mają natychmiast dzwonić na 997, bo bez złapania sprawców nie możemy nic zrobić. W najbliższym czasie będą w tym rejonie prowadzone częstsze patrole policji i straży miejskiej, dzięki czemu mamy nadzieję na wyłapanie sprawców. Jeśli po zatrzymaniu okaże się, że nie ukończyli 18 lat, trafią przed sąd rodzinny i nieletnich.

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz

KochaSJG1983 8-08-2008 8:09
Nakopać do d tym szczylom, a nie cackać się z nimi, bo potrzeba tragedii, żeby zacząć działać. A może tak rysopisy sprawców podać na policję i może sami się nawiną te szczyle i po sprawie. Według mnie trafienie przed sąd rodzinny i nieletnich nie pomoże nic, bo wiadomo, że tacy gówniarze pozostaną bezkarni. Powinno się znowelizować ustawę o nieletnich przestępcach i jeśli takowego się złapie to powinno od razu się umieścić gówniarza w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, a nie cackać się, jakby to było jakieś dziecko, które ma specjalne prawa działające na zasadzie: "Nie zabiłem to nic mi nie zrobią."...
piipi 8-08-2008 8:26
...jestem tam czesto.~Opiekunka tych kotkow jest osoba spokojna. Ta kobieta daje jedzenie bezdomnym kotkom,a takze rozmawia ze swoimi pupilkami.Kazda innosc w czlowieku..u innych agresje wywoluje.
~bel 8-08-2008 8:33
co tu sie dziwic jaka matka taka córka po co taka kobieta rodzi
zloty666 8-08-2008 8:59
. . . stwierdzona nadpobudliwość ? ! ? a co to takiego ?!? może dzieciak po prostu nie był nauczony dyscypliny od najmłodszych lat ?!? kolejny wymysł patologicznych psychologów dziecięcych - za komuny tego nie było ! ! !
~oko 8-08-2008 9:31
ADHD to choroba umiejscowiona w głowie. Kiedyś leczyło się ją błyskawicznie z odwrotnej strony niż głowa.
~kask 8-08-2008 9:50
a czy tym nadpobudliwym dzieckiem nie jest przypadkiem panna L.? bo ona jest dosc znana w tamtych okolicach...
~ale 8-08-2008 10:00
przecież policja może ustawić kamery i wtedy wszystko będzie jasne, kto to jest.
~ed 8-08-2008 10:04
fajnie, wystarczy mieć znajomego psychologa albo troche posymulować żeby stwierdzili adhd i hulaj dusza, skoro mamy takie durne prawo ze dziewczyny nie można ukarac to może ta pani wystąpi o odszkodowanie za zniszczone mienie do matki tego bahora, jak zapłaci parę razy to może i córkę z adhd wyleczy
~Fido 8-08-2008 10:13
Kochas płacisz za małe podatki, żeby utrzymywać bandę miliona nieltnich w Ośrodkach Szkolno wYCHOWAWCZYCH, BO WOBEC MILIONA SĄ ORZEKANE środki wychowawcze, a miejsc jest niestety tylko kilka tysięcy. Państwo z tych mizernych podatków musiałoby wybudować ponad 150 Ośrodków i Kilkadziesiąt Zakładów Karnych. Może masz jakieś propozycje komu zabrać? Może emerytom?, może służbie zdrowia?, Może zwolnić nauczyciel?
~jaśko 8-08-2008 10:35
ADHD kiedyś to nie była choroba... Rodzice pasem z tego leczyli. A teraz pomroczność jasna, ADHD, dziwne choroby tropikalne byłego Prezydenta RP... Ciekawe kiedy podciągną napad rabunkowy pod kleptomanię ...
~Rudebwoy 8-08-2008 10:45
[piipi] już z tych twoich "oryginalnych" komentarzy wychodzą bzdury :) Jeżeli napisałaś, że "daje jedzenie bezdomnym kotkom" to nie może rozmawiać ze "swoimi pupilami" bo koty są niczyje, nie mają domu :)
~_ojdiridirachciach___ 8-08-2008 10:54
Zloty666 ... bardzo często kończysz swoje "złote" myśli stwierdzeniem, że za komuny czegoś tam nie było. I masz rację. Dlatego właśnie Twoją komunę szlag trafił ! ;)))
~Wilma 8-08-2008 11:27
Ogólnie bezradna policja, niewydolni wychowawczo rodzice, bezkarne "dzieciątka"... Polska rzeczywistość? Sama obserwuję gromadkę dzieci w różnym wieku, które grasują po okolicznych podwórkach i jak szarańcza niszczą wszystko, co stanie im na drodze, wrzeszcząc przy tym okropnie. ANI RAZU nie zauważyłam, żeby jakiś rodzic zainteresował się poczynaniami swoich pociech, a podobno ci, którzy sugerowali tym rodzicom, by jakoś zorganizowali czas potomstwu, "załapali" się na taką wiąchę, że im się odechciało wszystkiego...
~JG 8-08-2008 12:46
~do pipi 8-08-2008 12:54
Myślę,że nawet bezdomny kotek może być czyimś pupilem. Pupilek to ktoś lubiany, hołubiony a nie bezdomny. Ten aspekt (bezdomność) nie jest chyba ważny w określaniu kogoś mianem pupila.
KochaSJG1983 8-08-2008 13:20
Do ~Fido: Może powiem tak. Gdyby w Polsce było ostrzejsze prawo wobec małoletnich przestępców to gówniarze by się bali cokolwiek zniszczyć, a tak to wiedzą, że im wszystko wolno, bo tak szczerze gówno im zrobią. Tylko pomyślcie, gdyby tak rodzice gówniarzy zwracali szkody poszkodowanym osobom, którzy są właścicielami jakiegokolwiek mienia zniszczonego przez małoletnich debili tak za przeproszeniem to może by się oduczyli wyrządzać szkody. Dla przykładu gnój ukradł mienie o łącznej wartości 5 000 zł to jego rodzice muszą zwrócić te 5 000 zł, które zniszczyła ich "pociecha". Wiele takich szczyli wywodzi się z dobrych rodzin. To jest wina rodziców, bo nie interesują się tym, co ich dziecko robi. Gdy przyjdzie co do czego to wielkie niedowierzanie i szok, że ich potulne dziecko to zrobiło i wielki płacz ze strony rodziców. Mi się wydaje, że najpierw powinno się zaostrzyć prawo wobec małoletnich przestępców, że zmniejszy się skala przestępczości, której autorami i sprawcami są właśnie małoletni.
~... 8-08-2008 13:42
~Jeleniogórzanin (niestety!) 8-08-2008 13:54
Tak czytam ten artykuł i komentarze do niego i zastanawiam sie , czy Jelenia to blisko 100-tysięczne miasto czy jakaś patologiczna dziura zabita dechami na zapadłej prowincji, gdzie mieszka sam margines społeczny??? Tego rodzaju teksty (zarówno jeśli chodzi io treść jak i język) wystawiają takie właśnie świadectwo miastu, a komentarze internautów nie dośc że sa prymitywne, dają dowód, że właśnie takie tematy sa mieszkańcom najbliższe.
~Sindi 8-08-2008 13:55
Popularne w naszych czasach ADHD, jest zdecydowanie możliwe do leczenia i zapobiegania niewłaściwemu zachowaniu takiego dziecka.Niestety najczęściej bywa tak, że rodzice takich dzieci mają szeroko i głęboko gdzieś, to iż ich pociechy zatruwają życie wszystkim dookoła. Wynika to za sprawą faktu, że są nieodpowiedzialni i jednym słowem do niczego!!! Dlatego w przypadku opisanego artykułu uważam, że to rodzice właśnie powinni odpowiedzieć za krzywdy i cierpienie poszkodowanej pani. Ponadto-skoro dziewczyna jest niepełnosprawna psychicznie i do tego stwarza zagrożenie dla innych, powinna być umieszczona w odpowiedniej placówce!!!Mam nadzieję, że właściwe organy rozpatrzą tę ewentualność.
~Locke 8-08-2008 14:10
Za komuny nie było, bo za komuny było 130 tyś Milicji oraz 30 tyś bezpieki. Przestępstw natomiast by ło rocznie od 100 - 200 tyś. Teraz mamy Policji koło 95 tyś, a przestępstw grubo powyżej 1,3 mln.
~liinpason 8-08-2008 19:06
teraz mamy dużo paplułów, a mało robiących i chociaż chcących coś zmienić... do naprawienia danej rzeczy trzeba mądrości, doświadczenia, rozumu, głowy... "TWOJEJ" więc stul pysk.
~kmam 9-08-2008 21:23
ADHD jest wytłumaczeniem błędów wychowawczych. ADHD dziecka winno być podstawą zamknięcia rodziców w ośrodku resocjalizacyjnym. Może te dzieci byłyby lepiej wychowywane.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group