Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7071
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ujmujące obrazy w „Przestrzeni”

Sobota, 6 lutego 2010, 9:17
Aktualizacja: 9:18
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Ujmujące obrazy w „Przestrzeni”
Fot. rylit
Jej plakat Września Jeleniogórskiego w 2006 roku podziwiali mieszkańcy stolicy Karkonoszy. Teraz jest okazja, aby zobaczyć więcej dzieł artystki za sprawą wystawy „Tu, nie tam” otwartej wczoraj w Galerii „Przestrzeń” w bibliotece Kolegium Karkonoskiego.

Agnieszka Owsianik-Garncarek, bo o niej mowa, tworzy prace w stylu dość swobodnym. W jej malarstwie o nieco przygaszonych, ale ujmujących kolorach, szczegół nie gra roli istotnej. Liczy się bardziej ogólne wrażenie. Nie sposób nie znaleźć w obrazach artystki cytatów z francuskiego impresjonizmu i innych stylów – głównie graficznych.

Malarstwo i sztukę Francji poznawała u źródła studiując w L’école superieure des arts décoratifs w Strasburgu. Jest absolwentką wrocławskiej ASP. Działa w stowarzyszeniu Nowy Młyn, które – między innymi – wspiera rozwój kultury regionu Gór Izerskich i Karkonoszy.

Na wczorajszym wernisażu pojawiło się wielu wielbicieli, przyjaciele i rodzina artystki oraz stali bywalcy, głównie słuchacze Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jego szefowa, Janina Peikert, otworzyła wystawę chwaląc jej bohaterkę, Agnieszkę Owsianik-Garncarek za liczne osiągnięcia i wystawy, które ma w swoim dorobku. Wernisaż uświetnili występem uczniowie z PSM II stopnia w Jeleniej Górze.

Na podziwianie prac autorki ekspozycji pozwala w pełni doskonałe światło, jakie panuje w przeszklonej Galerii „Przestrzeń” urządzonej w gmachu Biblioteki Kolegium Karkonoskiego w kompleksie przy ul. Lwóweckiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group