Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6819
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ujmujące obrazy w „Przestrzeni”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 6 lutego 2010, 9:17
Aktualizacja: 9:18
Autor: rylit
Fot. rylit
Jej plakat Września Jeleniogórskiego w 2006 roku podziwiali mieszkańcy stolicy Karkonoszy. Teraz jest okazja, aby zobaczyć więcej dzieł artystki za sprawą wystawy „Tu, nie tam” otwartej wczoraj w Galerii „Przestrzeń” w bibliotece Kolegium Karkonoskiego.

Agnieszka Owsianik-Garncarek, bo o niej mowa, tworzy prace w stylu dość swobodnym. W jej malarstwie o nieco przygaszonych, ale ujmujących kolorach, szczegół nie gra roli istotnej. Liczy się bardziej ogólne wrażenie. Nie sposób nie znaleźć w obrazach artystki cytatów z francuskiego impresjonizmu i innych stylów – głównie graficznych.

Malarstwo i sztukę Francji poznawała u źródła studiując w L’école superieure des arts décoratifs w Strasburgu. Jest absolwentką wrocławskiej ASP. Działa w stowarzyszeniu Nowy Młyn, które – między innymi – wspiera rozwój kultury regionu Gór Izerskich i Karkonoszy.

Na wczorajszym wernisażu pojawiło się wielu wielbicieli, przyjaciele i rodzina artystki oraz stali bywalcy, głównie słuchacze Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jego szefowa, Janina Peikert, otworzyła wystawę chwaląc jej bohaterkę, Agnieszkę Owsianik-Garncarek za liczne osiągnięcia i wystawy, które ma w swoim dorobku. Wernisaż uświetnili występem uczniowie z PSM II stopnia w Jeleniej Górze.

Na podziwianie prac autorki ekspozycji pozwala w pełni doskonałe światło, jakie panuje w przeszklonej Galerii „Przestrzeń” urządzonej w gmachu Biblioteki Kolegium Karkonoskiego w kompleksie przy ul. Lwóweckiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~J.L. 6-02-2010 19:28
Byłam i polecam ;)
~tstasia 7-02-2010 13:05
Myślę że w tym roku ktoś nowy powinien być na miejsce p. Peikert. Nie będę pisała o jej niemiłej kinder-sztubie, ale takie są oczekiwania niektórych osób które rozmawiały ze mną.
~ 7-02-2010 21:32
Kubuśśś.;P

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group