Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7312
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ufaj, ale sprawdzaj – to rada (nie tylko) dla seniorów

Niedziela, 29 września 2013, 8:51
Aktualizacja: 9:31
Autor: Paula&Ola
Jelenia Góra: Ufaj, ale sprawdzaj – to rada (nie tylko) dla seniorów
Fot. Paula&Ola
W czasach komputeryzacji seniorzy oraz osoby niepełnosprawne są łatwym "celem" dla oszustów podszywających się pod reprezentantów znanych firm. By ich chronić, Jeleniogórskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych stworzyło cykl spotkań edukacyjnych. Jedno z nich odbyło się w piątek (27.09) w Książnicy Karkonoskiej. Tematem były prawa konsumenta w komunikacji elektronicznej. Referat poprzedził występ artystyczny teatru „Źdźbło”.

Jak uchronić się przed matactwami? Na to pytanie odpowiedzi udzielili przedstawiciele Polskiego Urzędu Komunikacji Elektronicznej z Warszawy: Beata Jurkun oraz Paweł Kucharczyk.

- Przeczytaj dokładnie treść umowy! – przestrzegali prelegenci z UKE. - Otrzymujemy sygnały od konsumentów, że nieuczciwi przedstawiciele handlowi, nakłaniają ich do zmiany dostawcy usług telekomunikacyjnych i podpisania nowej umowy.

Pamiętaj! - jeśli nie wnioskowałeś o zmianę dostawcy usług, a w domu składa ci wizytę przedstawiciel handlowy...Bądź czujny! Przeczytaj umowę, zanim ją podpiszesz. Gdy dzwoni telefon i w słuchawce słyszysz: „Dzień dobry – dzwonię z telekomunikacji, mam wspaniałą ofertę”: poproś rozmówcę o imię i nazwisko oraz nazwę firmy, którą reprezentuje, nie podawaj swoich danych osobowych. Jeśli nieświadomie podpisałeś umowę, masz prawo odstąpić od niej bez konsekwencji finansowych w terminie 10. dni od jej zawarcia – radzili .

Wykład zakończyły Danuta Razmysłowicz, starszy aspirant Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz Miejski Rzecznik Konsumenta Jadwiga Reder – Sadowska.

Mówiły m.in., że osoby, które padły ofiarą oszustwa mogą się zgłosić na policję pod nr tel. 997, do Miejskiego Rzecznika Konsumenta na Placu Ratuszowym 58 (tel. 75 75 46 110) oraz do Centrum Informacji Konsumenckiej UKE, pod numerem tel. 801 900 853 (www.cik.uke.gov.pl).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group