Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6202
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Uderzenie w przestępczość vatowską

Czwartek, 20 maja 2021, 11:58
Autor: WAC
Region: Uderzenie w przestępczość vatowską
Fot. archiwum
Na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z zarządu we Wrocławiu zatrzymali dwie osoby działające w zorganizowanej grupie zajmującej się popełnianiem przestępstw, w tym skarbowych, związanych z nielegalnym obrotem artykułami elektronicznymi w mechanizmie tzw. karuzeli podatkowej.

Zatrzymani to prezes zarządu spółki z siedzibą w województwie mazowieckim i osoba zatrudniona w tej spółce jako „office-manager”. W wyniku działalności zatrzymanych osób Skarb Państwa poniósł straty w wysokości sięgającej 25 mln złotych. Spółka, którą reprezentowały zatrzymane osoby pozorowała prowadzenie rzeczywistej działalności gospodarczej, a poprzez fikcyjne nabycie towarów od innych spółek stała się „ogniwem” zaangażowanym w łańcuchu transakcji karuzelowych.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wyłudzaniem od polskich organów skarbowych zwrotu podatku od towarów i usług, przy wykorzystaniu mechanizmu tzw. „znikającego podatnika” i „karuzeli podatkowej”. Prokurator zarzucił im również pranie brudnych pieniędzy pochodzących z korzyści związanych z fikcyjnym obrotem sprzętem elektronicznym. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
2
25%
Hahaha
2
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group