Niedziela, 28 czerwca
30°C Jelenia Góra
reklamy

Uderzenie policji w dolnośląski narkobiznes

Audio

Czytaj na głos

Autor: WAC 2 min czytania

Zlikwidowane dwa „laboratoria” narkotyków syntetycznych działające na terenie powiatów zgorzeleckiego oraz lwóweckiego, cztery osoby zatrzymane, w tym dwóch „chemików”, przejęte narkotyki, substancje i urządzenia służące do ich produkcji, to efekt ostatnich działań Centralnego Biura Śledczego Policji. Sprawy nadzorują

reklamy

Funkcjonariusze CBŚP, przy wsparciu policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, przeszukali w powiecie zgorzeleckim dwie nieruchomości, w których mogła odbywać się produkcja narkotyków. W jednym z obiektów policjanci odkryli, a następnie zabezpieczyli linię produkcyjną narkotyków syntetycznych. Zatrzymali dwie osoby, w wieku 44 i 42 lata, a także przejęli urządzenia i prekursory niezbędne do produkcji metamfetaminy. Z ustaleń śledczych wynika, że jedna z osób zatrzymanych to tzw. „chemik”, który odpowiadał za cały proces produkcyjny. W wyniku przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. palniki gazowe i elektryczne, naczynia laboratoryjne i żaroodporne, jak również ponad 35 litrów różnych środków chemicznych, mogących służyć do wytwarzania narkotyków. Ponadto przejęli kanistry z substancjami poprodukcyjnymi oraz gotową metamfetaminę, a także pseudoefedrynę, z której można by uzyskać kolejną porcję tego narkotyku. Funkcjonariusze zabezpieczyli nawet odręcznie napisane instrukcje wytwarzania metamfetaminy, jak również pieniądze na poczet ewentualnych grzywien.

Ze wstępnych szacunków śledczych wynika, że wartość przejętych narkotyków, substancji chemicznych oraz zabezpieczonych urządzeń to kilkadziesiąt tysięcy złotych, a samo „laboratorium” działało od grudnia 2020 do stycznia 2021 roku. Wyprodukowane narkotyki mogły trafiać na dolnośląski czarny rynek, jak również do Czech i Niemiec. Podejrzany mężczyzna usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Kolejną akcję przeprowadzono w powiecie lwóweckim, gdzie policjanci CBŚP w jednym z budynków mieszkalnych odkryli kolejne „laboratorium” metamfetaminy. Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, w wieku 25 i 33 lata, w tym także kolejnego „chemika”. Przejęli również urządzenia służące do produkcji narkotyków, w tym palniki elektryczne i urządzenia żaroodporne, a także 32 litry chemikaliów mogących służyć do produkcji narkotyków syntetycznych oraz gotową metamfetaminę. Z ustaleń śledczych wynika, że „wytwórnia” metamfetaminy działała od września 2020 roku do lutego 2021 roku, a produkowany tam narkotyk mógł potem trafiać na teren województwa dolnośląskiego.

W Prokuraturze Rejonowej w Lwówku Śląskim zatrzymanym przedstawiono zarzuty wytwarzania znacznych ilości narkotyków. Sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na 3 miesiące.

Za produkcję znacznych ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu … Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka