Poniedziałek, 22 czerwca
20°C Jelenia Góra
reklamy

Uderzenie elity sztuki

Audio

Czytaj na głos

Autor: rylit 1 min czytania

Najlepszych artystów z podgórskich miejscowości można było zobaczyć w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie. Od poniedziałku czynna jest tam pierwsza wystawa prac członków Stowarzyszenia „Nowy Młyn, Kolonia Artystyczna”.

reklamy

Stowarzyszenie istnieje od przeszło roku. Skupia około 35 osób: artystów malarzy, rysowników, grafików, ceramików, fotografików, architektów, historyków sztuki, ludzi teatru, animatorów kultury.
Jego celem jest promocja kultury powiatu jeleniogórskiego.

Wśród wystawców jest, między innymi, Zbigniew Frączkiewicz, rzeźbiarz ze Szklarskiej Poręby, znany z prowokacyjnych instalacji.
Wystawę otworzyła kierowniczka Domu Carla i Gerharta Hauptmannów, oddziału Muzeum Karkonoskiego w Szklarskiej Porębie, Bożena Danielska.

Dzięki jej zaangażowaniu i determinacji doszło do zorganizowania ekspozycji. Słowa uznania należą się dyrektorowi Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze Stanisławowi Firsztowi za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Wydarzenie artystyczne zostało dofinansowane przez urząd miejski w Szklarskiej Porębie reprezentowany przez burmistrza Zbigniewa Misiuka. W programie oprócz otwarcia wystawy przewidziano koncert duetu: M. Lerchera
O. Kiełbasy.
Było też spotkanie Stowarzyszenia „Nowy Młyn, Kolonia Artystyczna”, które otworzył Prezes Jerzy Kurowski.

Wystawa prac naszych artystów potrwa do 24 lipca w salach Domu Carla i Gerharta Hauptmannów przy ul. 11 Listopada 23.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka