Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 6540
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Uderzenie elity sztuki

Środa, 14 czerwca 2006, 0:00
Autor: rylit
Kotlina Jeleniogórska: Uderzenie elity sztuki
Fot. rylit
Najlepszych artystów z podgórskich miejscowości można było zobaczyć w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie. Od poniedziałku czynna jest tam pierwsza wystawa prac członków Stowarzyszenia „Nowy Młyn, Kolonia Artystyczna”.

Stowarzyszenie istnieje od przeszło roku. Skupia około 35 osób: artystów malarzy, rysowników, grafików, ceramików, fotografików, architektów, historyków sztuki, ludzi teatru, animatorów kultury.
Jego celem jest promocja kultury powiatu jeleniogórskiego.

Wśród wystawców jest, między innymi, Zbigniew Frączkiewicz, rzeźbiarz ze Szklarskiej Poręby, znany z prowokacyjnych instalacji.
Wystawę otworzyła kierowniczka Domu Carla i Gerharta Hauptmannów, oddziału Muzeum Karkonoskiego w Szklarskiej Porębie, Bożena Danielska.

Dzięki jej zaangażowaniu i determinacji doszło do zorganizowania ekspozycji. Słowa uznania należą się dyrektorowi Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze Stanisławowi Firsztowi za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Wydarzenie artystyczne zostało dofinansowane przez urząd miejski w Szklarskiej Porębie reprezentowany przez burmistrza Zbigniewa Misiuka. W programie oprócz otwarcia wystawy przewidziano koncert duetu: M. Lerchera
O. Kiełbasy.
Było też spotkanie Stowarzyszenia „Nowy Młyn, Kolonia Artystyczna”, które otworzył Prezes Jerzy Kurowski.

Wystawa prac naszych artystów potrwa do 24 lipca w salach Domu Carla i Gerharta Hauptmannów przy ul. 11 Listopada 23.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group