Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 8895
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Legnica: Udany występ kowarskich karateków

Wtorek, 26 listopada 2019, 22:08
Aktualizacja: 22:09
Autor: MDvR
Legnica: Udany występ kowarskich karateków
Fot. użyczone
W ostatnich dniach odbył się w Legnicy międzynarodowy turniej karate olimpijskiego „XX Cuprum Cup International Karate – Polish Open 2019”, który był jednocześnie turniejem rankingowym do kadry narodowej karate.

Do rywalizacji zgłosiło się 265 zawodników z 20 klubów karate z 3 państw – Polski, Czech i Rosji. Zawody odbywały się pod okiem wiceprezesa Polskiego Związku Karate, Wacława Antoniaka, a patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski. Zawody rozgrywały się w dwóch kategoriach – kata (indywidualne i drużynowe z podziałem na wiek) oraz kumite (indywidualne i drużynowe z podziałem na wiek i wagę).

Klub Sportowy Funakoshi Shotokan Karate reprezentowało 10 zawodników, zdobywając łącznie 6 medali - złoty, srebrny i cztery brązowe. Wszyscy to podopieczni kowarskiej sekcji, trenujący pod okiem trenerów Czesława Trzeciaka (5 dan) i Marka Ciepielewskiego (2 dan).

Na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Praczyk, będąc bezkonkurencyjnym w kata chłopców 7 lat i młodszych. Srebrny medal zdobyła Pola Cyrulińska w kategorii kumite dziewcząt 8-9 lat (-30kg). Brązowe medale wywalczyli z kolei Jan Woźniak w konkurencji kumite chłopców 10-11lat (-40kg), Mirela Sokołowska w kategorii kumite juniorek (+59kg), drużyna kata w składzie: Nikola Heromińska, Zuzanna Masilonis, Aleksandra Pacocha w kategorii dziewcząt 9-11lat oraz drużyna kata w składzie: Jan Woźniak, Jakub Praczyk, Szymon Wojtkowiak w kategorii chłopców 9-11lat. Poza miejscami medalowymi w swoich konkurencjach dobrze spisali się: Cyprian Cyruliński i Marta Dobrowolska.

Zdaniem trenera Trzeciaka zawody w Legnicy pokazały dobry kierunek rozwoju zawodników i klubu. Dodatkowo cieszy fakt, że medale zdobyli również młodzi adepci kowarskiej sekcji, pomimo tego, iż większość konkurencji była licznie obsadzona. Należy również dodać, że karate zostało sportem olimpijskim, a KS Funakoshi Shotokan Karate w Kowarach jest jedynym klubem w powiecie jeleniogórskim przygotowującym zawodników do rywalizacji w tej właśnie formule.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
64
Tak
75%
Nie
14%
Było blisko...
11%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
 
Co jest grane w Norwidzie?
"Mąż mojej żony" w teatrze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group