Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 2120
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Udany wypad do Wałbrzycha

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 22 maja 2012, 0:13
Aktualizacja: 0:14
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Wałbrzych stał się 19 maja rowerową stolicą Polski. Wszystko za sprawą Grzegorza Golonko, który zorganizował trzeci już w tym roku maraton MTB. Naszych barw broniło pięciu zawodników.

Zawodnicy dystansu mini i mega wystartowali o godzinie 11.00. Zanim jednak rozpoczęło się prawdziwe ściganie, do przejechania była 3-kilometrowa runda honorowa przez centrum miasta. Wspólny start obu dystansów przysporzył nie lada kłopotów. Słabsi zawodnicy dystansu mega blokowali szybszych kolarzy z mini. Główną atrakcją wyścigu był przejazd przez tunel o długości 1600 metrów, który okazał się niestety pechowy dla Bartka Moskwy, który po upadku stracił kontakt z czołówką peletonu. Oznakowanie trasy pozostawiło wiele do życzenia. Grzegorz Walczak, który jechał w pierwszej piątce dystansu mini, przez pomylenie trasy ostatecznie stracił do zwycięzcy tylko minutę. Mimo wszystkich przygód, które spotkały naszych kolarzy na trasie, wyjazd był bardzo udany.

Miejsca naszych zawodników:
* Bartosz Moskwa 2 miejsce, kategoria M2
* Grzegorz Walczak, 3 miejsce, kategoria M3
* Piotr Karmelita, 4 miejsce, kategoria M3
* Paweł Bożek, 23 miejsce, kategoria M3

Jedynym zawodnikiem, który wybrał koronny dystans giga, był Rafał Ignaczak. Po ponad 5 godzinach jazdy zajął 26 miejsce w kategorii M3.

Nasza ekipa już w najbliższy weekend ścigać się będzie w Kluszkowcach na kolejnej, czwartej już edycji Bike Maratonu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Hejter_autor 23-05-2012 2:16
"Słabsi zawodnicy dystansu mega blokowali szybszych kolarzy z mini." - za takie zdanie M. Piecuch by chyba zabił. Patrząc na wyniki (listę uczestników ), można powiedzieć że na MINI jak zwykle pojechali faworyci z licencjami. Autor tekstu chyba nie słyszał o innych imprezach MTB ( tam jest wielu "szybszych" kolarzy nawet na dystansach powyżej 100km ). A chłopakom oczywiście gratuluję, oby tak dalej :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group