Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7109
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Udany Extreme Trail Show w Komarnie

Wtorek, 27 maja 2014, 7:40
Aktualizacja: Środa, 28 maja 2014, 8:25
Autor: Manu
Region: Udany Extreme Trail Show w Komarnie
Fot. Organizator
W minioną sobotę (24 maja) w Komarnie, pod honorowym patronatem wójta Janowic Wielkich Kamila Kowalskiego, zorganizowano pierwsze w Polsce zawody jeździeckie Extreme Trail Show. Imprezę przygotowali: rancho BLB Western Horses (Komarno 22) oraz Polska Liga Western i Rodeo.

Extreme Trail Show okazał się strzałem w dziesiątkę. Zawody jeździeckie miały miejsce w stworzonym przez mieszkańca Komarna Bartosza Wysockiego pierwszym w Polsce Extreme Parku. Jest to tor przeszkód zbudowany z naturalnych materiałów: drewnianych kłód, mostków, kamieni i wody.

- Wydarzeniu towarzyszą atrakcje dodatkowe, ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych – mówi wójt gminy Janowice Wielkie Kamil Kowalski. – To prawdziwe święto jeździectwa jest również piękną, plenerową imprezą rodzinną i wspaniałą okazją do spędzenia dnia na świeżym powietrzu w gronie najbliższych.

Rywalizowano w czterech kategoriach: Trail in Hand (koń prowadzony z ręki), Trail Open (klasa otwarta dla wszystkich), Trail Youth (klasa dla młodzieży od 10 do 15 lat), Trail Amateur (klasa dla amatorów). Wielkie emocje wzbudził pokaz łucznictwa konnego w wykonaniu czołowych zawodników w Polsce. W trakcie show można było podziwiać także widowiskowy pokaz umiejętności jeździeckich na torze Bartosza Wysockiego.

Dodatkowo, w ramach zawodów, odbył się również konkurs dodatkowy – Extreme Trail Race Open. - Extreme trail to konkurencja, która w największym skrócie polega na pokonaniu toru ułożonego z różnego rodzaju przeszkód, które można spotkać podczas pracy na rancho oraz jazdy w terenie - opowiada gospodarz imprezy Bartosz Wysocki. - Pomysł wprowadzenia tej konkurencji zrodził się kilka miesięcy temu w ośrodku westernowym BLB Western Horses w Komarnie. Tu odbyło się spotkanie inicjatywne grupy osób, które zainteresowane były wprowadzeniem do kalendarza imprez westernowych PLWiR zawodów w konkurencji extreme trail.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group