Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8166
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Udana Wyprawa Polarna Zuchów z Dolnego Śląska

Niedziela, 13 marca 2022, 9:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Udana Wyprawa Polarna Zuchów z Dolnego Śląska
Fot. ZHP
Trzeba było uratować Trzy Świnki uwięzione przez wilka, dopasować buta Kopciuszka czy ocalić Śnieżynkę. Te i wiele innych zadań czekało na uczestników tegorocznej Wyprawy Polarnej Zuchów, która odbyła się w sobotę (12 marca) w Jeleniej Górze.

To impreza przeznaczona dla najmłodszej grupy harcerskiej – czyli zuchów właśnie. Na teren Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej, gdzie odbywała się wyprawa, przyjechało ponad pół tysiąca maluchów z Dolnego Śląska. Uczestnicy weszli do świata bajek i musieli doprowadzić z nich do szczęśliwego zakończenia. I tak na przykład, dopasować odcisk buta Kopciuszka, uwolnić Trzy Świnki zamknięte przez wilka, czy też pomóc Czerwonemu Kapturkowi - opowiadają organizatorzy imprezy.

Z zadaniami mierzyły się zuchy z Wrocławia, Wałbrzycha, Bolesławca, Trzebnicy i wielu innych dolnośląskich miejscowości.

Wszyscy oczywiście znakomicie poradzili sobie z zadaniami na punktach i można było spokojnie wracać do domu. Na uczestników czekał obiad, każde z dzieci otrzymało drobny upominek - dodają przedstawiciele Hufca Karkonoskiego ZHP.

Organizatorem Wyprawy Polarnej Zuchów był Karkonoski Hufiec ZHP przy wsparciu Chorągwi Dolnośląskiej ZHP, programu ROHiS oraz Karkonoskiego Parku Narodowego.

Twoja reakcja na artykuł?

28
97%
Cieszy
1
3%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group