Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7069
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Udana premiera, nagrody rozdane

Niedziela, 25 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 25 marca 2007, 11:52
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Udana premiera, nagrody rozdane
Fot. Arkadiusz Piekarz
Długą owacją podziękowała publiczność Teatru Jeleniogórskiego im. Norwida za premierowe przedstawienie „Don Kichote”.

Spektekl, będący adaptacją powieści słynnego pisarza hiszpańskiego Miguela de Cervantesa „El ingenioso hidalgo Don Quixote de la Mancha” („Przemyślny szlachcic Don Kichote z la Mancha”), to w reżyserskiej wizji Marka Pasiecznego rozbudowanie niektórych wątków uniwersalnego przekazu dzieła.

W główną rolę Rycerza Smutnego Oblicza wcielił się Piotr Konieczyński, a jego kompana Sancho Pansę gra Włodziemierz Dyła. Na scenie ponadto występują Małgorzata Osiej-Gadzina, Magdalena Koźniewska, Iwona Lach, Tadeusz Wnuk, Andrzej Kępiński i Jacek Paruszyński.

Po spektaklu na scenie, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, odbyła się tradycyjna uroczystość wręczenie „Srebrnych kluczyków” wyróżniającym się aktorom i osobom związanym z teatrem.
Nagrodzono zespół Teatru Norwida za przedstawienie „Trans Atlantyk wg Gombrowicza”, Magdę Kuźniewską za rolę Rossy w sztuce „Espresso” oraz Korynę Wnuk w kategorii „Zjawisko teatralne” za rozpowszechnianie sztuki scenicznej.
W plebiscycie publiczności triumf odniosła znana para z Michałowic: Jadwiga i Tadeusz Kutowie, aktorzy „Teatru Naszego”.

Wszystkim gratulujemy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group