Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7312
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uda się uratować jeleniogórską pediatrię?

Sobota, 7 kwietnia 2018, 7:02
Aktualizacja: Środa, 2 maja 2018, 18:07
Autor: WAC
Jelenia Góra: Uda się uratować jeleniogórską pediatrię?
Fot. WAC
Realna groźba zamknięcia zawisła nad oddziałem pediatrycznym w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze. Jeśli tak się stanie, mali pacjenci będą trafiać na odziały dziecięce w Bukowcu, Zgorzelcu czy Kamiennej Górze.

Przyczyną tej dramatycznej, z punktu widzenia małych pacjentów i ich opiekunów, sytuacji jest brak lekarzy chcących pracować na oddziale pediatrycznym. Kilku medyków, którzy odbywali specjalizację na jeleniogórskiej pediatrii po jej zakończeniu złożyło wymówienia. Okres wypowiedzenia dla trzech z nich kończy się z dniem 30 kwietnia. Oznacza to, że z początkiem maja obsada lekarska pediatrii "skurczy się" do czterech lekarzy i nie są oni w stanie w takim gronie obsłużyć siatkę dyżurów. Tym bardziej, że podczas swojej zmiany obsługują również pacjentów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

- Ja również, podobnie jak mieszkańcy Kotliny Jeleniogórskiej nie wyobrażam sobie zamknięcia naszej pediatrii, jednak w sytuacji gdy w ciągu miesiąca nie uda nam się znaleźć lekarzy chętnych do pracy na tym oddziale będziemy musieli to zrobić - mówi dyrektor WCSKJ Tomasz Dymyt. - Na razie mamy obsadzone dyżury do 13 maja. Co dalej – zobaczymy. W tej chwili wszelkimi możliwymi sposobami staramy się pozyskać pediatrów, aby uzupełnili obsadę naszego oddziału. Wspierają nas w tym również władze Jeleniej Góry, które zobowiązały się przyznać zainteresowanemu pediatrze mieszkanie – dodaje dyrektor.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (104)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group