Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2167
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uczyli się bezpiecznie żyć. Tym razem w „Jedenastce”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 18 kwietnia 2012, 7:44
Aktualizacja: 15:21
Autor: Petr
Fot. Petr
Jak zachować się, gdy w domu wybuchnie pożar? Jakiej pomocy należy udzielić komuś, kto uległ poparzeniu? Co zrobić będąc świadkiem zasłabnięcia przypadkowej osoby? Oto czego uczyli się wczoraj uczestnicy konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć” w Szkole Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze.

Ideą konkursu jest sprawdzenie praktycznych umiejętności dzieci oraz młodzieży, związanych z zachowaniem się w sytuacjach zagrożenia zdrowia czy życia zarówno swojego, jak i osób trzecich. – Uczestnicy konkursu przechodzą przez kolejne stacje, na których rozgrywają się zainscenizowane zdarzenia, np. pożar, zasłabnięcie przechodnia, podtopienie czy wypadek w górach. Pod czujnym okiem ratowników medycznych, z GOPR-u, policjantów i strażaków dzieci i młodzież wykazują się umiejętnościami ratowniczymi. Próbują znaleźć się w trudnych sytuacjach – tłumaczy Maciej Gałęski z Euroregionu Nysa organizującego konkurs.

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z regionu – którzy uczestniczyli we wczorajszym konkursie w „Jedenastce” otrzymali od jury dyplomy, nagrody i wyróżnienia. – Młodzi, którzy wzięli udział w konkursie spisali się całkiem nieźle. Pomimo drobnych błędów wiedzieli, gdzie i pod jaki numer zadzwonić po pomoc, jak udzielić pierwszej pomocy itp. - ocenia starszy kpt. Jan Dalidowicz z Komendy Miejskiej PSP w Jeleniej Górze. Gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group