• Piątek, 26 kwietnia 2019
  • Godz. 10:02
  • Imieniny: Klaudiusza, Marii, Marzeny, Marceliny
  • Czytających: 5093
  • Zalogowanych: 17
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Uczta na zamówienie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 20 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 18:41
Autor: TEJO
Fot. goral
Po co się męczyć przy kuchni, skoro przygotowanie świątecznych dań można polecić kucharzom zawodowcom? Niektóre lokale prześcigają się w świątecznych jadłospisach potraw na wynos. Mistrzowie kuchni już mają pełne ręce roboty.

- Mamy tyle zamówień na uszka, pierogi i ciasta, że już nie wyrabiamy i więcej przyjąć nie możemy - mówią w kuchni restauracji Relaks.
- Zainteresowanie naszą ofertą świątecznych dań na wynos jest bardzo duże - usłyszeliśmy w restauracji Arkadia. Zamówić tam można wszystko.

Litr barszczu czerwonego kosztuje 10 złotych, a zupy grzybowej - 25 zł. Za około 50 złotych można nabyć kilogram karpia przyrządzonego w różnych postaciach, łososia wędzonego w całości oraz pieczonego szczupaka. Tyle samo kosztuje kilogram szynki pieczonej. Trzy złote trzeba zapłacić za porcję śledzia przyrządzonego na rozmaite sposoby.
- Największym powodzeniem cieszą się uszka z grzybami i pierogi. Już są pierwsi chętni - mówi szef kuchni. Kilogram kosztuje odpowiednio 30 i 25 złotych.

Podobnie jest w kuchni hotelu Mercure: komplet gości na święta i mnóstwo pracy. Wcześniej hotel organizował sprzedaż smacznych świątecznych wyrobów. - Nie mamy w tym roku specjalnej oferty, ale każdy zainteresowany może u nas zamówić świąteczne smakołyki. Cenę można wynegocjować - usłyszeliśmy w hotelowej kuchni.

Świąteczny stół w tak zwanym cateringu (dostarczanie gotowych potraw do domów) jest coraz bardziej popularny. Minus to brak tradycyjnych zapachów, które towarzyszą przygotowaniu świątecznych potraw. Za te zamawiane trzeba w sumie zapłacić nieco więcej. Plus to zaoszczędzony czas potrzebny na zakupy i pracę przy kuchni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Alina K. 20-12-2005 8:15
dobre dla kogos, kto nie umie gotowac ja wole tradycyjne lepienie pierozkow i uszek
~Lesław 21-12-2005 20:55
>dobre dla kogos, kto nie umie gotowac ja wole >tradycyjne lepienie pierozkow i uszek zgadzam się zupełnie jak ktoś nie umie albo mu sie nie chce gotować to lepiej kupić se gotowce i dobra jest. Jakoś se musi człowiek radzic. Aha i jeszcze jedno ludzie powariowali wprowadzili ustawę że na święta w poście tzw. można jesć mięso to już przegięcie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
797
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
25.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Trwa remont Wieży Książęcej w Siedlęcinie  
Aktualności
Wraca temat Sołtysiej Góry  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group