Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5847
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uczniowie ZSET z wizytą w Bukowcu

Wiadomości: Region
Piątek, 30 października 2015, 9:20
Aktualizacja: 9:22
Autor: Krzysztof Tęcza
Fot. Krzysztof Tęcza
Ponieważ nasz region jest bardzo bogaty w walory krajoznawcze oraz posiada wręcz niezwykłą historię, kilka lat temu postanowiono zainteresować tymi sprawami uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Było to możliwe dzięki utworzeniu Projektu Moja Mała Ojczyzna.

Podjęto wówczas działania mające na celu m in. rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania regionem, poznania historii najbliższej okolicy ale także kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy. Scenariusz projektu powstał dzięki pracy: Kazimiery Pitery, Alicji Raczek, Barbary Latosińskiej i Julity Zapruckiej. Dało to początek działań, które obecnie objęte są Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Jelenia Góra.

Początki były dosyć trudne, ale obecnie w imprezach organizowanych w ramach projektu bierze udział coraz więcej młodzieży. Podczas siódmej edycji projektu odbyło się już wiele ciekawych imprez i spotkań. Aktualnie zaprasza się uczniów na jesienne wędrówki, by mogli poznać piękno krajobrazu.

Jedna z takich wędrówek miała miejsce kilka dni temu. Uczniowie I klasy Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze wyruszyli pod opieką swojej wychowawczyni Ewy Steyer oraz Kazimiery Pitery na przechadzkę po bukowieckim parku.

Korzystając z komunikacji miejskiej dotarli do Mysłakowic, skąd poszli pieszo wzdłuż Jedlicy opływającej Mrowiec, by spotkać się z piszącym te słowa, który poprowadził wycieczkę dalej. Uczniowie mieli okazje zobaczyć jak wygląda las jesienną porą a jednocześnie odkryć mało znane miejsca. Przekonali się jak duża jest sztuczna grota wykuta przez górników wałbrzyskich zatrudnionych w tym celu przez hrabiego von Reden. Mogli zobaczyć, co nie zdarza się zbyt często, Staw Ponurej Kapliczki całkowicie pozbawiony wody oraz obejrzeć samą Ponurą Kapliczkę.

Dotarli także do Opactwa gdzie przekonali się jak bardzo ów obiekt zmienił się w ostatnim okresie. Dokonano tu wielkich prac remontowych zmieniając całkowicie jego wygląd. W chwili obecnej nie są to już ruiny. Również odbudowana Herbaciarnia wygląda dzisiaj zupełnie inaczej niż kilka lat temu.

Głównym jednak celem wycieczki była jednak wizyta w pałacu w Bukowcu, w którym ma swoją siedzibę Związek Gmin Karkonoskich oraz założona niedawno Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy. Dzięki temu uczniowie mogli w przyzwoitych warunkach spędzić czas przy ognisku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~xxx 31-10-2015 14:28
Elektronik był tam wcześniej, jakoś nikt o tym nie pisał...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group