Czwartek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 12839
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczniowie Żeroma na mistrzostwach świata? Jeśli będą pieniądze

Piątek, 9 grudnia 2016, 8:39
Aktualizacja: 19:29
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Uczniowie Żeroma na mistrzostwach świata? Jeśli będą pieniądze
Fot. Użyczone
Uczniowie ZSO Nr 1 w Jeleniej Górze mają szansę na start we włoskim Palermo podczas Szkolnych Mistrzostw Świata w Biegach na Orientację, które odbędą się w kwietniu. Awans do tych prestiżowych zawodów dziewięciu chłopaków i jedna dziewczyna zapewnili sobie we wrześniu br. w kwalifikacjach podczas mistrzostw Polski zajmując I miejsce w sztafetach.

Uczniowie „Żeroma”, którzy są zawodnikami MKS Paulinum, do tej pory brali już dwukrotnie udział w Szkolnych Mistrzostwach Świata - w 2013 roku w Portugalii i w 2015 roku w Turcji.

Niestety, ich sportowe marzenia o reprezentowaniu barw narodowych podczas przyszłorocznych mistrzostw mogą się nie spełnić.

- Główną przeszkodą w zrealizowaniu tego marzenia są pieniądze i jeszcze raz pieniądze - mówi Sylwia Żelazna, nauczycielka wychowania fizycznego w ZSO 1. – Potrzebujemy około 35 000 zł. Mówię około, bo nie wiemy ile będą kosztowały bilety lotnicze, stroje, itp. Niestety udział w tej imprezie nie jest dofinansowany ze środków ministerialnych i warunkiem uczestnictwa w mistrzostwach świata jest to, że koszty pokryjemy sami – dodaje.

Jednym z zawodników, który ma już za sobą start na poprzednich mistrzostwach świata i jest w kadrze na tegoroczne mistrzostwa, jest Kacper Lach uczeń ZSO Nr 1 i zawodnik MKS Paulinum. - Żadne wrażenia nie zastąpią tego uczucia, że jest się na mistrzostwach świata i reprezentuje się swój kraj. Do tego dochodzi świadomość, że poświęciło się czas na treningach, zawodach, pokonało się innych zawodników, żeby być na mistrzostwach - mówi.

Całym sercem zaangażowani w sprawę organizowania wyjazdu są: Sylwia Żelazna, Roman Zieliński oraz ich klubowy trener Romuald Ożarski, którzy poruszają niebo i ziemię, by młodzi jeleniogórzanie mogli wyjechać na wymarzone zawody.

Dlatego też jutro (10.12) dzięki Magdalenie Pruś i firmie Vesna, w Galerii Sudeckiej będzie można wspomóc finansowo młodych jeleniogórzan.

- Gorąco zapraszamy w sobotę do Galerii Sudeckiej, gdzie od godziny 12.00 do 18.00 mamy okazję pozbierać pieniądze podczas eventu dotyczącego porządków przedświątecznych. Młodzież naszej szkoły przygotowała specjalne wydarzenie, podczas którego będzie można kupić zrobione przez nich ozdoby świąteczne. Upieką też ciasta, które będzie można kupić na specjalnym straganie. Zaprezentują się nasi zawodnicy, którzy opowiedzą o wrażeniach z poprzednich mistrzostw. Na specjalnej scenie wystąpią nasi utalentowani uczniowie. Będzie pogotowie przedświąteczne. Część uczniów zadeklarowało się, że od 13 do 20 grudnia wykonają drobne prace porządkowe i taką usługę będzie można wykupić - informuje Sylwia Żelazna.

Warto dodać, że istnieje też możliwość wspomożenia finansowo wyjazdu młodych jeleniogórzan wpłacając dowolną kwotę na konto Rady Rodziców szkoły: 40 2030 0045 1110 0000 0081 0790 z dopiskiem „Mistrzostwa Świata BnO Włochy 2017” .

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group