Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7732
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: Uczniowie zdobywali kartę rowerową

Sobota, 19 czerwca 2021, 12:01
Autor: 112
Jeżów Sudecki: Uczniowie zdobywali kartę rowerową
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórska policjantka spotkała się z uczniami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim, celem przeprowadzenia egzaminu praktycznego na kartę rowerową. W spotkaniu uczestniczyło 29 uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych.

Dzieci wykazały się znajomością przepisów dotyczących m.in. poruszania się po ścieżkach rowerowych oraz zasad pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach równorzędnych. W materiale do opanowania było również sporo znaków i sygnałów drogowych.

Policjantka przypomniała wszystkim o obowiązkowym wyposażeniu roweru. Z przepisów wynika, że powinny to być:
- dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku,
- co najmniej jeden skutecznie działający hamulec,
- z tyłu – jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, które może być migające,
- z przodu jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej.

Wszystkie dzieci pozytywnie zaliczyły egzamin. Teraz posiadają uprawnienia do jazdy rowerem i hulajnogą elektryczną. Na zakończenie policjantka rozmawiała również z dziećmi na temat bezpieczeństwa w trakcie wakacji.

Egzamin na kartę rowerową to nie tylko uzyskanie dokumentu z nowymi uprawnieniami. Dzieci starające się o taki blankiet poznają zasady obowiązujące w ruchu drogowym. Znajomość znaków i przepisów czyni ich świadomymi jego uczestnikami. Poznane przepisy pomagają bezpieczniej poruszać się po drogach i przewidzieć ewentualne zagrożenia. Uzyskana wiedza zwiększa też poziom bezpieczeństwa uczniów, nie tylko jako użytkowników roweru, ale także jako pieszych.

Twoja reakcja na artykuł?

16
52%
Cieszy
5
16%
Hahaha
9
29%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group