Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 8960
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uczniowie z Goerlitz w jeleniogórskim Zespole Szkół Specjalnych

Piątek, 16 marca 2012, 10:06
Aktualizacja: 16:21
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Uczniowie z Goerlitz w jeleniogórskim Zespole Szkół Specjalnych
Fot. Organizator
Święta Wielkanocne oraz obyczaje z nimi związane – to tematyka spotkania integracyjnego uczniów w Zespołu Szkół Specjalnych w Jeleniej Górze z kolegami z placówki partnerskiej Förderschule Friedrich–Ludwig–Jahn w Goerlitz. Wydarzenie zorganizowano w ramach europejskiego projektu ,, Zdrowa szkoła i kształcenie’’.

W pierwszej części spotkania Małgorzata Łasek-Dowiat, wicedyrektor jeleniogórskiej placówki, powitała gości: Martinę Kasper, dyrektor partnerskiej szkoły, w towarzystwie jednego nauczyciela i ośmiu uczniów.

Jacek Hamowski, koordynator projektu w szkole, zachęcił wszystkich uczestników: grupę z Niemiec oraz grupę gospodarzy, do zabawy integracyjnej, która polegała na wykonaniu swoich identyfikatorów. Następnie każdy uczestnik miał chwilkę, aby zaprezentować siebie. Później uczniowie otrzymali zadanie przyozdobienia jajek różnymi technikami. Była to świetna okazja do integracji i współpracy wszystkich ze wszystkimi.

Małgorzata Łasek-Dowiat oprowadziła niemieckich uczniów po szkole. Mieli oni okazję zobaczyć, jak wyglądają zajęcia w szkole oraz poznać swoich rówieśników. W czasie oglądania uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących wyposażenia oraz organizacji czasu wolnego dla uczniów.

Kiedy niemieccy uczniowie zwiedzali budynek szkolny, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych razem ze swoimi opiekunami i wychowawcami przygotowali obiad. Wspólny posiłek to kolejne zajęcia integracyjne oraz wzajemne poznawanie obyczajów. Goście mieli okazję spróbować zupy pomidorowej z ryżem i pierogów. Później przy stole stole rozmawiano o jedzeniu oraz obyczajach polskich i niemieckich.

- W czasie wspólnych zabaw nastąpiła integracja uczniów ze szkoły polskiej z uczniami z placówki niemieckiej. Ponadto udział w spotkaniu przyniesie wiele korzyści takich jak nauka tolerancji oraz poznanie innej kultury i mentalności. Była to również niezwykła lekcja języka niemieckiego – dodają organizatorzy spotkania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group