Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 6524
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczniowie z bursy posprzątali groby

Wtorek, 30 października 2018, 6:11
Aktualizacja: Środa, 31 października 2018, 6:41
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Uczniowie z bursy posprzątali groby
Fot. Dominika Anaszko
Już po raz dziesiąty podopieczni Bursy Szkolnej nr 1 w Jeleniej Górze sprzątali zaniedbane jeleniogórskie groby dzieci na starym cmentarzu komunalnym. – To jest już nasza tradycja. Co roku wychodzi 20–30 naszych podopiecznych z wychowawcami, którzy chętnie angażują się w tę akcję – mówi Dorota Mazur, wicedyrektor placówki.

Każdego roku młodzież z bursy wychodzi sprzątać groby trzykrotnie. W tym roku, ze względu na niesprzyjającą pogodę, uczniowie wyjdą dwa razy. W minionym tygodniu zaniedbane mogiły porządkowało 21 wychowanków wraz z wicedyrektor Dorotą Mazur i wychowawcami: Beatą Sadowską i Jerzym Puk. Kolejne wyjście zaplanowane jest w przyszłym tygodniu.

- Ta akcja jest dobrze znana wśród mieszkańców naszej bursy. Wiele z osób, które były ze mną na cmentarzu w latach ubiegłych, idzie z chęcią i zachęca innych – mówi Dorota Mazur.

I choć samo sprzątanie grobów jest już warte pochwały, nie tylko w ten sposób tutejsza młodzież opiekuje się jeleniogórskimi zaniedbanymi mogiłami.

- Ja w tej akcji uczestniczę już czwarty rok – mówi 19-letni Gracjan Padlewski, podopieczny bursy. – Potrzebę początkowania grobów wyniosłem z domu. Od małego dziecka chodziłem z babcią sprzątać groby naszej rodziny. Opieka nad grobami to takie odświeżanie pamięci o zmarłych, a tych zaniedbanych mogił jest na jeleniogórskim cmentarzu naprawdę dużo. Jest to coś, co możemy dać tym zmarłym od siebie. Poza sprzątaniem grobów zajmujemy się też ich opieką w inny sposób. W bursie mamy zajęcia "młodego majsterkowicza", na których wykonujemy krzyże i sami montujemy je na najbardziej zaniedbanych mogiłach – dodaje Gracjan.

Twoja reakcja na artykuł?

25
96%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
761
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group