Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 14209
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczniowie z „15” byli w gościnie w ZSPUiBS i gotowali

Niedziela, 25 marca 2018, 7:34
Autor: ZSPUiBS
Jelenia Góra: Uczniowie z „15” byli w gościnie w ZSPUiBS i gotowali
Fot. Użyczone/ZSPUiBS
Drugiego dnia kalendarzowej wiosny drzwi Zespołu Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze ponownie otworzyły się dla uczniów szkół podstawowych, tym razem dla 7–klasistów oraz trzeciej klasy gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Jeleniej Górze.

W pracowni gastronomicznej odbyły się warsztaty kulinarne pod hasłem „Gotuję, bo lubię”. - Nasi goście pragną kontynuować naukę w szkole o profilu gastronomicznym, dlatego zagościli w naszych progach, aby zdobyć pierwsze doświadczenia w gotowaniu – mówi Elżbieta Owczarek, nauczycielka przedmiotów gastronomicznych.

Samodzielne wykonanie potraw było dla gości nie lada wyzwaniem. Pomocnymi wskazówkami służyła im Ewa Tkacz, również nauczycielka przedmiotów gastronomicznych. Powstały dania, których z pewnością nie powstydziłby się profesjonalny kucharz.

Uczestnicy warsztatów przygotowali między innymi: trzy rodzaje pizzy, danie obiadowe – nuggetsy z kurczaka z frytkami pieczonymi beztłuszczowo oraz surówką z marchwi i jabłka, mini ciasteczka czekoladowe brownie i przepyszne naleśniki z bitą śmietaną, owocami i polewą czekoladową. Punktem kulminacyjnym warsztatów była wspólna degustacja potraw.

- Warsztaty były bardzo ciekawe, mogłem po raz pierwszy uczestniczyć w zajęciach w prawdziwej pracowni gastronomicznej – mówił podekscytowany Janek Reizer. - Panie prowadzące zajęcia wprowadziły nas w tajniki gastronomii i chętnie nam doradzały, co i jak mamy wykonać. Chętnie wrócę po raz kolejny do tej szkoły.

Nabywanie umiejętności w praktyce to najbardziej efektywny sposób nauki. Uczestnikom warsztatów dopisywały dobre humory i pozytywne emocje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group