Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 9463
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Uczniowie szkoły 707 w Karpaczu odwiedzili Zamek Grodno

Środa, 15 czerwca 2011, 11:27
Aktualizacja: 11:28
Autor: Angela
Region: Uczniowie szkoły 707 w Karpaczu odwiedzili Zamek Grodno
Fot. MT
Klub wędrowca Szkoły 707 w Karpaczu w miniony weekend kolejny raz wyruszył na poszukiwanie przygód. Tym razem dotarł do Zamku Grodno. Tam, na uczestników, czekały tajemnicze i przepiękne widoki oraz legendy: o Małgorzacie, o bohaterskim psie, który uratował życie synowi właściciela zamku oraz o Turku i studni.

Na wycieczkę „Wędrowcy” wyruszyli w minioną sobotę. Najpierw wyjechali autokarem do Zagórza Śląskiego, a po krótkim spacerze dotarliśmy na szczyt wzgórza Choina, wznoszącego się nad lewym brzegiem Bystrzycy.

- Dolina tej rzeki zwana kiedyś Śląską Doliną, stanowi naturalną granicę między Górami Sowimi i położonymi na zachód od nich Górami Wałbrzyskimi. Tam położony jest Zamek Grodno. Podczas oprowadzania po warowni przewodnik opowiedział uczestnikom wycieczki kilka legend związanych z tym miejscem. Z wieży zamku rozpościerał się przepiękny widok na Jezioro Bystrzyckie, Zagórze śląskie, Góry Wałbrzyskie, Góry Sowie i nieczynny ośrodek Wodniak – opowiada jeden z opiekunów grupy.

Po krótkim odpoczynku grupa ruszyła przepiękną ścieżką wzdłuż jeziora do zapory na Bystrzycy, gdzie odbyło się wielkie ucztowanie kiełbasek upieczonych na ognisku. W drodze młodzi wędrowcy wspominali wszystkie wyprawy, na które wybrali się w tym sezonie.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group