Piątek, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 5917
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uczniowie SP7 włączyli się do akcji “Sprzątania świata 2019”

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 22 września 2019, 12:01
Aktualizacja: Wtorek, 24 września 2019, 8:03
Autor: Manu
Fot. BM
Fotele, stoliki, komputery czy urządzenia AGD – w lasach można znaleźć wyposażenie niemal całego domu. Przekonali się o tym uczniowie z jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza, którzy w ubiegły piątek (20 września) sprzątali teren nieopodal swojej szkoły w ramach kolejnej edycji akcji. Tegoroczna kampania przebiegała pod hasłem “Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”.

Uczniowie wyposażeni w worki i rękawice ruszyli do lasu. Towarzyszyli im wychowawcy klas.

Niestety, musimy sprzątać po innych – mówi Szymon Ładomirski z kl. V c. - Śmieci jest dużo, widać to w lasach, ale też na osiedlach.

Część sprawców udaje się złapać. Pomagają same śmieci. W odpadach znajdują się na przykład faktury z danymi czy stare szkolne zeszyty z imieniem i nazwiskiem dziecka. Wówczas można dotrzeć do takiego delikwenta i nałożyć na niego mandat.

Znaleźliśmy opony, deski, jakąś część od lodówki. Podczas akcji sprzątania mój kolega znalazł stację dysków - relacjonuje Piotr Misiewicz z kl. IV b.

W lasach sporo też jest butelek po alkoholu. Niestety, śmieci pozostawiają też turyści. Pozostałości po ich drugim śniadaniu lub obiedzie lądują między drzewami.

Trzeba sprzątać, żeby rośliny miały gdzie rosnąć – zauważa Nikodem Ogórek z kl. II a.

Wspólne sprzątanie to też przedsięwzięcie w ramach edukacji ekologicznej. Wpajanie od najmłodszych lat zasad, uświadamianie, że las to nie śmietnik.

Trudno wytłumaczyć działania tych, którzy na przyczepce przywożą do lasu lodówki czy komplety wypoczynkowe – mówi Magdalena Krzysik, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w Jeleniej Górze. - To nielogiczne postępowanie. Przecież prościej skorzystać ze zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Przy zakupie nowego sprzętu AGD można oddać stary. Mimo takich możliwości śmieci w naszych lasach to zaraz po pożarach największy problem.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
33%
Smuci
2
33%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 22-09-2019 14:17
Wstyd żeby dzieci zbierały śmiecie , na Kasprowicza w parku , menele piją , załatwiają swoje potrzeby a tu przychodzą dzieci i po nich sprzątają a zagonić tych nierobów co żyją na państwowym do sprzątania , nie pracujesz nie ma 500 +
~czarna czapeczka 22-09-2019 14:52
Już Stanisław Lem,genialny autor wielu książek (m.in Dzienniki gwiazdowe,Bajki robotów)napisał opowiadanie pt.Ratujmy kosmos, w którym z właściwym sobie poczuciem humoru, ukazał,jak się zachowują ziemianie w czasie wycieczki na księżyc.Na szczęście są też ludzie wrażliwi,którzy kochają piękno, i dbają o to aby trwało zawsze.
~ 24-09-2019 0:07
Dzieci powinny się uczyć a nie zbierać śmieci wstyd na sali hańba

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group