Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7681
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczniowie Rzemiosł zdolni i aktywni

Sobota, 10 lutego 2018, 10:00
Aktualizacja: Niedziela, 11 lutego 2018, 6:34
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Uczniowie Rzemiosł zdolni i aktywni
Fot. Przemek Kaczałko
W Galerii Małych Form (III piętro Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej) można już oglądać prace artystyczne wyjątkowych uczniów. Młodzież z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych zaprezentowała rysunek, malarstwo, rzeźbę, fotografię czy szkło artystyczne, ale też udowodniła, że jest świetnie przygotowana organizacyjnie.

Wystawa pt. "Niedopowiedzenia" to efekt pomysłu i aktywności uzdolnionej.młodzieży. - Jesteśmy młodymi ludźmi, którzy mają potencjał i talent. Aby to wykorzystać, nadać temu większy sens i zyskać rozgłos, który jest ważny w naszej dziedzinie – postanowiłam, że taka wystawa będzie idealnym pomysłem na to, żeby młodzi ludzie poczuli się docenieni, a inni ludzie mogli zobaczyć, że mamy potencjał – wyznała Weronika Pleszka, inicjatorka wystawy.

- Jestem pełen podziwu. To nie pierwsza wystawa, którą zorganizowali sami uczniowie. Nie każdy trafia do szkoły, abyśmy mogli pochwalić się tym, co mamy, ale przychodząc do takich placówek jak muzea, biblioteki, domy kultury – potrafią zmobilizować dyrektorów, aby móc pokazać swoje prace – powiedział Bogdan Helik, dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych. - To jest godne podziwu – zaznaczył. Dodatkowo, dwie uczennice pochodzące ze Świdnicy również potrafiły zorganizować kolejną wystawę – w baszcie na świdnickim Rynku prace uczniów jeleniogórskiej szkoły będzie można oglądać od dzisiaj (10.02).

Uczniowie podkreślają, że dzięki szkole niekiedy odkrywają, a na pewno rozwijają umiejętności. - Swój talent odkryłam będac w tej szkole i dopiero tutaj stało się to moją pasją – stwierdziła Weronika Pleszka, która specjalizuje się w snycerstwie. - Bardzo się cieszę, że uczniowie nie trzymają się sztywno swojej specjalizacji, ale właśnie pokazują w innych dziedzinach jak wiele widzą oczyma artysty – dodał dyrektor, który podkreśla, że młodzież z Liceum Plastycznego jest wszechstronnie uzdolniona. Ostatnio jedna z uczennic zdobyła np. wyróżnienie na konkursie piosenki.

Na wystawie swoje prace zaprezentowali: Marta Bordych, Barbara Brusiłowicz, Natalia Bzodek, Daria Chraścina, Łukasz Czepczak, Natalia Foryś, Katarzyna Jackowska, Dominika Kowalczyk, Anna Kowalewska, Zuzanna Kozak, Maria Kulpińska, Joanna Nowak, Antonina Olszewska, Weronika Pleszka, Anna Sikora, Dominika Skowrońska, Karolina Szach oraz Izabela Tupcik.

Dzieła uczniów można oglądać do 8 marca br. w godzinach otwarcia Książnicy Karkonoskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group