Uczniowie „Rzemiosł” tak dziękowali pedagogom [FOTO]
Audio
Czytaj na głos
Autor: Angela
2 min czytania
fot. Angela Angela
„Z oświatą przez wieki” zabrali wczoraj (14.10) swoich nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy drugiej Liceum Plastycznego Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, a ich młodsi koledzy z klasy 1b i 3a gimnazjum przygotowali poetycki bukiet życzeń. – To najpiękniejszy prezent, jaki mog
- Chcieliśmy, by w tym roku Dzień Edukacji Narodowej był nieco inny niż zwykle, by wzbudził uśmiech na twarzach naszych nauczycieli – mówiły Agnieszka Falkowska z kl. II i Angela Pawłowska z kl. III liceum plastycznego. – Postawiliśmy na humor. Mieliśmy tylko dwie próby. Chyba nam się udało – mówiły dziewczyny opowiadając o przebraniach i tworzeniu scenariusza.
Agata Bogusławska z klasy III a gimnazjum ZSRA natomiast tłumaczyła, że poetyckim bukietem gimnazjaliści postanowili podziękować za codzienny trud i poświecenie.
– W roku szkolnym patrzymy na pracę nauczycieli trochę z innej strony, ale w ten jeden dzień, Dzień Edukacji Narodowej, przypominamy sobie, jak wiele nauczyciele dla nas robią, ile poświęcają – mówiła Agata, uczennica gimnazjum.
Zarówno humorystycznym przedstawieniem, jak i poezją uczniowie trafili do serc nauczycieli, którzy na sali nie kryli wzruszenia. Dyrektor szkoły Bogdan Helik, dziękując za przygotowany program artystyczny wielokrotnie podkreślał, że słowa, które padły utwierdzają go w przekonaniu, że naprawdę warto ciężko pracować dla młodych ludzi.
Po występie uczniów nie zabrakło również życzeń ze strony przybyłych gości, w tym m.in. Elżbiety Zakrzewskiej, dyrektora Szpitala MSWiA w Cieplicach, Zofii Lipki, kierownika Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Jeleniej Górze czy przedstawicielki Rady Rodziców, która dyrekcji i przedstawicielowi obsługi wręczyła kosze ze słodyczami. Wszyscy życzyli nauczycielom przede wszystkim zdrowia i jak przyznała wicedyrektor Krystyna Szychowska, tego właśnie nauczycielom potrzeba najbardziej.
Drugą częścią obchodów był festyn sportowo-ekologiczny. Na szkolnym korytarzu swoje stoiska prezentowali przedstawiciele: jeleniogórskiego oddziału Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, Nadleśnictwa Śnieżka, Karkonoskiego Parku Narodowego oraz urzędnicy instruujący uczniów jak segregować odpady komunalne.
- W tym roku po raz pierwszy w Dniu Edukacji Narodowej wprowadziliśmy część ekologiczno- przyrodniczą i po frekwencji uczniów i ich zainteresowaniu widać, że był to trafiony pomysł – mówiła Róża Szpak, nauczycielka chemii i informatyki, pomysłodawczyni części ekologicznej. – Mam nadzieję, że przedsięwzięcie będzie kontynuowane w przyszłości, bo każda forma nauki poprzez zabawę jest cenna – dodała.
Nie zabrakło też rozgrywek sportowych, których zwieńczeniem był pojedynek siatkówki uczniów i nauczycieli. Kto zwyciężył? Wygranej formalnej nie zdradzimy, ale praktycznie wszyscy mogli czuć się zwycięzcami, bo nie o punkty tu chodziło, a o prawdziwą integrację uczących i nauczanych.
Ponadto forma realizacji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych była też częścią programu profilaktycznego prowadzonego przez sanepid: „Trzymaj formę”.
Osoby w artykule
Profile osób publicznych powiązanych z tym tekstem.
Używamy niezbędnych cookies do działania serwisu oraz opcjonalnych cookies preferencji, analityki, treści zewnętrznych i pomiaru reklam. Można zaakceptować wszystko, odrzucić opcjonalne albo dostosować ustawienia.
Polityka prywatności i cookies
Ustawienia cookies
Zarządzaj zgodami
Niezbędne cookies są wymagane do działania serwisu. Opcjonalnie można włączyć preferencje, analitykę Google, osadzone treści zewnętrzne oraz pomiar reklam.
Niezbędne
Logowanie, bezpieczeństwo, sesja oraz zapis decyzji o cookies.
Zawsze aktywne
Preferencje
Zapamiętanie ustawień interfejsu itp.
Analityka
Pomiar ruchu w Google Analytics po uzyskaniu zgody.
Treści zewnętrzne
Osadzone mapy Google, filmy YouTube i materiały Facebook.
Reklamy i pomiar
Google AdSense, ograniczanie ponownego wyświetlenia oraz pomiar skuteczności reklam.
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.