Niedziela, 28 czerwca
36°C Jelenia Góra
reklamy

Uczniowie „Rzemiosł” tak dziękowali pedagogom [FOTO]

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 2 min czytania

„Z oświatą przez wieki” zabrali wczoraj (14.10) swoich nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy drugiej Liceum Plastycznego Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, a ich młodsi koledzy z klasy 1b i 3a gimnazjum przygotowali poetycki bukiet życzeń. – To najpiękniejszy prezent, jaki mog

- Chcieliśmy, by w tym roku Dzień Edukacji Narodowej był nieco inny niż zwykle, by wzbudził uśmiech na twarzach naszych nauczycieli – mówiły Agnieszka Falkowska z kl. II i Angela Pawłowska z kl. III liceum plastycznego. – Postawiliśmy na humor. Mieliśmy tylko dwie próby. Chyba nam się udało – mówiły dziewczyny opowiadając o przebraniach i tworzeniu scenariusza. Agata Bogusławska z klasy III a gimnazjum ZSRA natomiast tłumaczyła, że poetyckim bukietem gimnazjaliści postanowili podziękować za codzienny trud i poświecenie. – W roku szkolnym patrzymy na pracę nauczycieli trochę z innej strony, ale w ten jeden dzień, Dzień Edukacji Narodowej, przypominamy sobie, jak wiele nauczyciele dla nas robią, ile poświęcają – mówiła Agata, uczennica gimnazjum. Zarówno humorystycznym przedstawieniem, jak i poezją uczniowie trafili do serc nauczycieli, którzy na sali nie kryli wzruszenia. Dyrektor szkoły Bogdan Helik, dziękując za przygotowany program artystyczny wielokrotnie podkreślał, że słowa, które padły utwierdzają go w przekonaniu, że naprawdę warto ciężko pracować dla młodych ludzi. Po występie uczniów nie zabrakło również życzeń ze strony przybyłych gości, w tym m.in. Elżbiety Zakrzewskiej, dyrektora Szpitala MSWiA w Cieplicach, Zofii Lipki, kierownika Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Jeleniej Górze czy przedstawicielki Rady Rodziców, która dyrekcji i przedstawicielowi obsługi wręczyła kosze ze słodyczami. Wszyscy życzyli nauczycielom przede wszystkim zdrowia i jak przyznała wicedyrektor Krystyna Szychowska, tego właśnie nauczycielom potrzeba najbardziej. Drugą częścią obchodów był festyn sportowo-ekologiczny. Na szkolnym korytarzu swoje stoiska prezentowali przedstawiciele: jeleniogórskiego oddziału Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, Nadleśnictwa Śnieżka, Karkonoskiego Parku Narodowego oraz urzędnicy instruujący uczniów jak segregować odpady komunalne. - W tym roku po raz pierwszy w Dniu Edukacji Narodowej wprowadziliśmy część ekologiczno- przyrodniczą i po frekwencji uczniów i ich zainteresowaniu widać, że był to trafiony pomysł – mówiła Róża Szpak, nauczycielka chemii i informatyki, pomysłodawczyni części ekologicznej. – Mam nadzieję, że przedsięwzięcie będzie kontynuowane w przyszłości, bo każda forma nauki poprzez zabawę jest cenna – dodała. Nie zabrakło też rozgrywek sportowych, których zwieńczeniem był pojedynek siatkówki uczniów i nauczycieli. Kto zwyciężył? Wygranej formalnej nie zdradzimy, ale praktycznie wszyscy mogli czuć się zwycięzcami, bo nie o punkty tu chodziło, a o prawdziwą integrację uczących i nauczanych. Ponadto forma realizacji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych była też częścią programu profilaktycznego prowadzonego przez sanepid: „Trzymaj formę”.

Osoby w artykule

Profile osób publicznych powiązanych z tym tekstem.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka